News: Mecz z SMS-em nie odbędzie się!

Hokej: Wysoka wygrana legionistów

18.10.2013 21:40

(akt. 22.12.2018 10:09)

Hokeiści Legii pokonali, aż 12:4 UKH Dębica na wyjeździe w zaległym meczu 5. kolejki pierwszej ligi. Legioniści zdominowali rywali i przeważali przez całe spotkanie. Bramki dla stołecznej ekipy zdobyli: Mateusz Białek (trzy), Jarosław Grzesik (dwie) i Damian Kran (dwie), a po jednym razie do siatki trafiali Karol Wąsiński, Grzegorz Rostkowski, Mateusz Solon, Łukasz Bułanowski oraz Jakub Kubicki.

Legioniści od samego początku ruszyli do ataku. Już w 5. minucie do siatki trafił Mateusz Białek. 180 sekund później krążek w bramce umieścił Jakub Kubicki, któremu dogrywał Wojciech Wróblewski. To był początek strzelaniny w Dębicy, gdyż nie minęło dziesięć minut, a na tablicy widniał już wynik 3:0, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Bułanowski - asysty przy jego golu zaliczyli Mateuszowie: Solon i Białek. Masakrę zawodników UKH w pierwszej tercji zakończył Karol Wąsiński, który cieszył się z gola na dwie sekundy przed końcem tej części gry.

Druga tercja była najbardziej wyrównana. W 25. minucie gola strzelił Arkadiusz Klaja, który na moment zmniejszył straty do Legii. Hokeiści ze stolicy szybko odskoczyli już 60 sekund później, gdyż po podaniach Mateusza Solona i Łukasza Bułanowskiego bramkę zanotował Jarosław Grzesik, który trzy minuty później po akcji braci Wąsińskich ponownie pokonał bramkarza rywali. Na 7:1 Grzegorz Rostkowski, a tym razem w rolę asystującego wcielił się Grzesik. Ostatnim tonem był gol Macieja Gągola, który za bardzo nie poprawił humorów gospodarzy.

W trzeciej tercji legioniści dominowali, ale przy trafieniach Gągola i Piskora zabrakło już koncentracji pewnie prowadzącym podopiecznym Lubomira Witoszka. Damian Kran strzelił gola w 43. minucie, a asysty przy tej akcji zanotowali Białek i Mateusz Solon. Hat-tricka dwoma bramkami w trzeciej tercji zdołał skompletować Białek, który w sumie zdobył w tym spotkaniu sześć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Swoje trafienie wywalczył także Mateusz Solon, który skierował "gumę" do siatki po podaniach Patryka Wąsińskiego i Łukasza Bułanowskiego. Dzieła zniszczenia dopełnił Kran, który zatrzymał licznik na licznie dwanaście.

UKH to jeden z najsłabszych zespołów w stawce, który miał kłopoty ze skompletowaniem trzech pełnych "piątek". Warto również zaznaczyć, że legioniści wykorzystali trzy swoje przewagi. Już jutro legioniści zmierzą się na wyjeździe z KTH Krynica.Na razie zajmują szóste miejsce w tabeli.

Więcej na oficjalnej stronie sekcji hokejowej Legii

UKH Dębica - Legia Warszawa 4:12 (0:4, 2:3, 2:5)
Klaja (24:08', Gągol 4/5), Gągol (38:53', Piskor, Baryła 5/4), Gągol (47:36', Knap, Bielarczyk), Piskor (53:32', Baryła, Gągol) - Białek (4:33'), Kubicki (7:56', Wróblewski), Bułanowski (9:40', M. Solon, Białek), K. Wąsiński (19:58), Grzesik (25:03', M. Solon, Bułanowski 5/4), Grzesik (28:13', P. Wąsiński, K. Wąsiński), Rostkowski (29:17', Grzesik), Kran (42:34', Białek, M. Solon 5/4), Białek (45:20', M. Solon, Bułanowski 5/4), Białek (48:39', Bułanowski), M. Solon (52:00', P. Wąsiński, Bułanowski), Kran (53:02', Białek).