News: Dwie legionistki polecą na Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska olimpijskie: Kania na 16. miejscu na 500 metrów

12.02.2022 11:05

(akt. 12.02.2022 18:59)

Marek Kania zajął 16. miejsce w rywalizacji łyżwiarzy szybkich na 500 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Panczenista Legii Warszawa osiągnął wynik 34.92.

W wyścigu wzięło udział jeszcze dwóch innych Polaków. Piotr Michalski był piąty (0.03 od medalu), a Damian Żurek uplasował się na 11. pozycji.

Marek Kania bardzo dobrze prezentował się w Pucharze Świata w ostatnich miesiącach. W listopadzie, w Stavanger, wywalczył dwa brązowe medale: indywidualnie i drużynowo (razem z Michalskim oraz Żurkiem). Kania odniósł też spore sukcesy na początku stycznia, podczas mistrzostw Europy w Heerenveen. Zajął tam – wspólnie z Michalskim i Żurkiem – trzecie miejsce w sprincie drużynowym (1.20,541; nowy rekord Polski), był także ósmy w wyścigu na 500 metrów.