News: Dwie legionistki polecą na Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska olimpijskie: Pierwsze starty legionistów

25.07.2021 15:00

(akt. 25.07.2021 16:03)

Zawodnicy Legii Warszawa mają już za sobą pierwsze starty w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Świetnie spisała się zwłaszcza Zofia Noceti-Klepacka, która jest druga po pierwszym dniu żeglarskich zmagań w klasie RS:X.

Jak na razie odbyły się trzy wyścigi żeglarskie w windsurfingowej klasie RS:X. Zofia Noceti-Klepacka zajęła odpowiednio czwarte, pierwsze i czternaste miejsce. Rezultat legionistki z trzeciego wyścigu - z racji, że jest najsłabszy - nie będzie liczony. W tym momencie zawodniczka zajmuje drugie miejsce po pierwszym dniu zmagań. Następne trzy wyścigi zostaną rozegrane w poniedziałek, 26 lipca.

Kolejna reprezentantka Legii, Aleksandra Jarmolińska, plasuje się na 17. pozycji po pierwszym dniu eliminacji w skeecie (strzelectwo sportowe). Zdobyła 69 punktów w trzech rundach. Na poniedziałek zaplanowano dwie kolejne serie. Do finału awansuje sześć najlepszych strzelczyń. Na tę chwilę szósta zawodniczka ma na koncie 72 pkt..

Tomasz Bartnik wywalczył 23. miejsce w karabinie pneumatycznym (10m). Legionista zdobył 625,4 pkt.. Wejście do finału uzyskało ośmiu zawodników. Już we wtorek, 31-latek weźmie udział w mikście.

Niebawem do rywalizacji w Tokio przystąpią także Jan Kozakiewicz (pływanie, sztafety 4x100m stylem zmiennym) oraz Łukasz Gutkowski (pięciobój nowoczesny).

Udane występy byłych zawodniczek Legii

Igrzyska olimpijskie bardzo dobrze rozpoczęły dwie byłe zawodniczki Legii: Iga Świątek (tenis) i Karolina Koszewska (boks). Pierwsza z wymienionych pewnie pokonała 6:2, 6:2 Monę Barthel w I rundzie turnieju. Mecz trwał 68 minut. Kolejną rywalką 20-latki będzie Paula Badosa. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (26.07).

Koszewska świetnie zainaugurowała występy polskich pięściarzy w Japonii. W I rundzie, w kategorii do 69kg, pokonała jednogłośnie na punkty reprezentantkę Uzbekistanu, Shakhnozę Yunusovą (5:0). Jej następną przeciwniczką, w 1/8 finału, będzie Turczynka Busenaz Surmeneli (wolny los w I rundzie). Do rywalizacji dojdzie we wtorek, 27 lipca.