News: Dwie legionistki polecą na Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska olimpijskie: Świątek w ćwierćfinale miksta

28.07.2021 12:54

(akt. 28.07.2021 12:56)

Była tenisistka Legii, Iga Świątek, awansowała razem z Łukaszem Kubotem do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w mikście. Polacy pokonali 6:3, 7:6 Francuzów Fionę Ferro i Pierre-Hugues Herberta.

Kolejnymi rywalami Igi Świątek oraz Łukasza Kubota będą Jelena Wiesnina i Asłan Karacjew (Rosyjski Komitet Olimpijski), którzy w 1/8 finału wygrali 6:4, 6:2 z parą rozstawioną z numerem pierwszym, Kristiną Mladenović i Nicolasem Mahutem. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek, 29 lipca.

Noceti-Klepacka ósma

Zawodniczka Legii Warszawa, Zofia Noceti-Klepacka, ma za sobą trzy kolejne wyścigi żeglarskie w windsurfingowej klasie RS:X. W pierwszym zajęła siódme miejsce, w drugim – ósme, a w trzecim (ogólnie dziewiątym) była druga. W tym momencie plasuje się na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej, z dość znaczną stratą do podium.