Grzegorz Miszczyk

Źródło:

30.03.2005 21:59

(akt. 29.12.2018 06:41)

Po bramce <b>Macieja Żurawskiego</b> w 85. minucie reprezentacja Polski odniosła kolejne zwycięstwo w meczu eliminacyjnym do Mundialu w Niemczech. Irlandczycy postawili naszej reprezentacji o wiele trudniejsze warunki niż piłkarze Azerbejdżanu. Przeciwko zespołowi Irlandii zagrało dwóch legionistów: <b>Bartosz Karwan</b> (od pierwszej minuty) i <b>Tomasz Kiełbowicz</b> (zastąpił kontuzjowanego <b>Tomasza Rząsę</b>).
Polska - Irlandia Płn. 1:0 (0:0) Bramka: Maciej Żurawski Polska: Dudek - Baszczyński, Bąk, Kłos, Rząsa (45 min. - Kiełbowicz) - Karwan (74 min. - Rasiak), Szymkowiak, Kałużny (67 min. - Mila), Krzynówek - Żurawski, Frankowski. Irlandia Płn.: Taylor - Baird, Murdock, Hughes, Capaldi - Gillespie, Whitley, Davis, Williams (88 min. - Elliott) - Quinn (35 min. - Feeney), Healy (81 min. - Smith). Polska po dzisiejszym meczu zajmuje, w swojej grupie, drugie miejsce. Jako ciekawostkę można podać, iż pod względem ilości strzelonych bramek, ze wszystkich drużyn europejskich wyprzedza nas jedynie zespół Potrugalii, który, jak do tej pory, strzelił ich 21. Dzisiejsze mecze i sytuacja w naszej grupie: Grupa 6: Polska - Irlandia Płn. 1:0 (0:0): Żurawski (87.) Austria - Walia 1:0 (0:0): Aufhauser (87.) Anglia - Azerbejdżan 2:0 (0:0): Gerrard (51.), Beckham (62.) 1. Anglia 6 16 13-3 2. Polska 6 15 19-5 3. Austria 6 11 11-8 4. Irlandia Płn. 6 3 5-13 5. Walia 6 2 5-11 6. Azerbejdżan 6 2 1-14