Iwański i Rybus wygrali z Tajlandią

Źródło: 90minut.pl

20.01.2010 14:58

(akt. 16.12.2018 15:27)

W swoim drugim meczu w turnieju o Puchar Króla Tajlandii reprezentacja Polski pokonała 3:1 drużynę gospodarzy. Bramki dla Polski zdobyli debiutujący w kadrze Kamil Glik, Patryk Małecki oraz Marcin Robak. Dobre występy zaliczyli legioniści Maciej Rybus i Maciej Iwański.

W 43. minucie Maciej Rybus podał w pole karne z rzutu wolnego do Macieja Iwańskiego, ten odegrał piłkę do Kamila Glika, który w zamieszaniu podbramkowym zdołał wepchnąć ją do siatki rywali. W 52. minucie drugiej połowy Polacy strzelili swoją drugą bramkę - Łukasz Mierzejewski dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie najpierw próbował strzelać Iwański, później jeszcze uderzać chciał Rybus, a piłka w końcu trafiła do Patryka Małeckiego, który z bliskiej odległości pokonał Thammasatchanona. W 87. minucie Rybus wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Marcinowi Robakowi, który mocnym strzałem skierował ją do siatki gospodarzy. W 90. minucie po faulu Macieja Sadloka sędzia podyktował rzut karny. Sebastian Przyrowski najpierw obronił uderzenie Therdsaka Chaimana, jednak sędzia nakazał powtórzenie rzutu karnego. Za drugim razem tajski pomocnik pewnym strzałem pokonał polskiego bramkarza.

Tajlandia - Polska 1:3
43' (0:1) Kamil Glik
52' (0:2) Patryk Małecki
87' (0:3) Marcin Robak
90' (1:3) Therdsak Chaiman (k)

Polska: Przyrowski - Mierzejewski, Jodłowiec, Glik (79' Brożek), Sadlok - Peszko, Bandrowski, Iwański (83' Gol), Rybus (90' Brzyski) - Małecki (70' Robak), Lewandowski (90' Nowak).