Iwański i Rybus zagrali przeciwko Danii

Jan Szurek

17.01.2010 10:25

(akt. 16.12.2018 15:49)

W podstawowym składzie w towarzyskim spotkaniu Reprezentacji Polski w ramach Turnieju o Puchar Król Tajlandii przeciwko Danii na boisko wybiegło dwóch legionistów Maciej Iwański i Maciej Rybus. Mecz zakończył się zwycięstwem Duńczyków 3:1 (1:1). W 22. minucie gola dla Danii zdobył Rieks, ale cztery minuty później wyrównał Sławomir Peszko. W 48. minucie spotkania swoją drugą bramkę zdobył Rieks. Trzeci gol dla rywali padł po celnym trafieniu Becha z bliskiej odległości.
Dla Macieja Iwańskiego to piąty występ w narodowym trykocie, a Maciej Rybus w narodowej kadrze gra po raz trzeci.

Skład Polski: Pawełek - Mierzejewski, Sadlok, Piotr Brożek (46 - Brzyski), Jodłowiec - Tosik (59 - Nowak), Iwański, Bandrowski, Peszko (77 - Kiełb) - R. Lewandowski (70 - Robak), Rybus.

Skład Danii:  K. Christensen - Absalonsen (60 - Krohn), Bech (68 - Stadsgaard), A. Christensen, Jacobsen - Larsen, Nymann, Poulsen, Rasmussen - Rieks, Oernskov (75 - Wurtz).