Jaka frekwencja na meczu Lechii z Legią?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

31-10-2012 / 17:07

(akt. 10-12-2018 / 13:39)

Około 6500 biletów sprzedano na niedzielne spotkanie Lechii Gdańsk, która podejmie Legię Warszawa. Do tej liczby należy doliczyć posiadaczy karnetów. Do pojedynku zostały cztery dni, a sprzedaż prowadzona będzie do zakończenia pierwszej połowy. Obiekt biało-zielonych może pomieścić prawie 44 tysiące widzów.

Ostatni raz Legia mierzyła się z Lechią 3 maja tego roku w przedostatniej kolejce Ekstraklasy. Zespół ze stolicy przegrał wtedy 0:1 po trafieniu Jakuba Wilka. Tamto spotkanie oglądało ponad 21 tysięcy widzów. Podobna liczba kibiców zostanie pewnie zanotowana 4 listopada. 


Spotkania w Gdańsku nie obejrzą kibice ze stolicy. Klub nie organizuje wyjazdu fanów. Władze Lechii nie zamierzają sprzedawać indywidualnym kibicom biletów na sektor gości, który pozostanie zamknięty.


Najtańszy, normalny bilet na spotkanie Lechii z Legią kosztuje 30 złotych. Za najdroższą wejściówkę trzeba zapłacić 110 złotych. Do zakupu karty wstępu potrzebna jest Karta Kibica gdańskiego klubu. Władze klubu dopuszczają możliwość wstępu na mecz na bilet papierowy (dostępny w kasach przy stadionie) TYLKO dla osób, które po raz pierwszy udają się na mecz Lechii Gdańsk rozgrywany na stadionie PGE Arena Gdańsk. Każdy kolejny raz wymaga Karty Kibica. Na Wyspach Lechii bilety mogą nabywać WYŁĄCZNIE posiadacze Kart Kibica.

Komentarze (34)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~LechiaGdansk
 • 0 / 0
Zyleciarzy nie bedzie to i frekwencja slaba .. a szkoda bo ucierpi widowisko .Jedynie co dobre to fakt iz pipy Walterowe nie przyjadą ..jak czytam wypowiedzi co niektorych frajerow (np Jihad czy lekar zczy Urka ) to jestem za eutanazją i szczeze wspolczuje SKLW .W Gdansku w/w typki dawno zalegly by na dnie Motławy lub gdzies w dole w Lesie na Kaszubach ..a tak ludzki nawoz dopada do klawiatury i smaruje farmazony .Ave Lechia i na pochybel frajerom
~Lekarz
 • 0 / 0
Pokazałeś poziom. Kibolstwo w całej Polsce to ten sam muł.
~traktorki
 • 0 / 0
bilet można kupić na dowód-byłem w tamtym sezonie na meczu Lechia-Legia,aby celebrować zdobycie mistrza:). Polecam zaparkować samochód dalej,bo z parkingu pod stadionem (swoją drogą ogromny parking) wyjeżdza się po meczu ze 30 minut.
Piwo a raczej napój piwopodobny jest sprzedawane na stadionie, ale robi się taka kolejka, że przerwy nie wystarcza na zakup.
Aha poza trybuną za bramką można spokojnie oglądać mecz nie kryjąc się zbytnio z własnymi sympatiami.
~gimbus z 1 klasy
 • 0 / 0
A widzieliście to ?

www.pogononline.pl/index.php/news/13581

Sie porobiło.

PS
dodałem nie w tym temacie co chciałem :P
No to za chwilę autor artykułu zamieszczonego pod tym linkiem będzie nazwany komuchem, lemingiem, zdrajcą, lewakiem, januszem , piknikiem i w ogóle wrogiem ruchu kibicowskiego a w szczególności Pogoni Szczecin.
~jihadwithpisorazsp
 • 0 / 0
Ale autorem jest prezes klubu ;)
I co z tego? A u nas prezesów Klubu nie nazywa się tak?
~asd
 • 0 / 0
Zapomniałeś dodać mojego ulubionego - paziem.
~Zed
 • 0 / 0
Paziem ITI.
~sdf
 • 0 / 0
I u nich na vce to samo. 2-3 uciskanych kibiców, a reszta przeciw. I argumenty takie jak u nas. Że przecież zakazy są po to aby je łamać. I będzie to co u nas. Chwasty się wyrywa. Jak Ziębę Karola.
~Dzynek
 • 0 / 0
Słabo idzie sprzedaż biletów nie tylko w Gdańsku. Wiele osób ma teraz inne priorytety związane z jutrzejszym świętem. W sobotę i niedzielę będzie dopiero myślenie, gdzie spędzić trochę wolnego czasu. Na gorszą frekwencję wpływa także rozpoczęcie długiego weekendu i wiele osób pojedzie sobie w rodzinne strony. Po prostu siła wyższa.
Jednak uważam podobnie jak gg, że ok. 20 tys kibiców powinno się pojawić.

Morda ma rację. Idiotyzmem jest brak indywidualnej sprzedaży biletów na sektor gości. Szczególnie, że żaden klub nie cierpi na nadmiar gotówki i każdy sprzedany bilet cieszy niezmiernie. Popadamy w ekstremizm, gdzie każdy kibic drużyny gości jest postrzegany jak zaraza. Szczególnie dziwi to na tak nowoczesnym stadionie, objętym monitoringiem i system indywidualnej identyfikacji kibiców. Przecież nie montuje się tego dla ozdoby. Co mnie obchodzi, że strach ich obleciał. Mam kartę kibica, nie mam zakazu stadionowego i jeśli tylko wyrażę chęć kupienia biletu i wejścia na stadion, czyli na obiekt publiczny to ten kto mnie nie wpuszcza łamie prawo. Nie tylko konstytucję, ale także przepisy PZPN-u.
No zarobią jak im dowalą karę i zamkną pół stadionu, biznes jak ta lala:)
~Maniek-L
 • 0 / 0
Co ty dziecko wiesz o biznesie :D Ludzie trzymajta mnie :)
Nic zupełnie nic oczywiście przy takim "geniuszu" jak Ty.
~gg
 • 0 / 0
"...ten kto mnie nie wpuszcza łamie prawo.Nie tylko konstytucję, ale także przepisy PZPN-u.:

Jakoś nie zauważyłem, żebyś bronił Konstytucji i przepisów PZPN, gdy kibole demolują własny stadion, wykrzykują rasistowskie, wulgarne i antysemickie hasła i wieszają idiotyczne transparenty w stylu "Boże chroń fanatyków".
~sdf
 • 0 / 0
Klub jest prywatną własnością właściciela i może sobie decydować kogo wpuszcza, a kogo nie. Tak samo jak właściciel dyskoteki może postawić selekcję i odławiać leszczy.
~gimbus z 1 klasy
 • 0 / 0
"Mam kartę kibica, nie mam zakazu stadionowego i jeśli tylko wyrażę chęć kupienia biletu i wejścia na stadion, czyli na obiekt publiczny to ten kto mnie nie wpuszcza łamie prawo."

No jeśli masz kk Lechii to możesz wchodzić, nikt Ci nie broni kupić bilet i usiąść na trybunach więc tym samym żadnych twoich praw nie łamie. Do wejścia na stadion potrzebna jest kk Lechii i taki jest wymóg organizatora. Jak spełnisz warunki to nikt Ci nie zabroni siedzieć na trybunach, więc daj sobie siana z tymi prawami i konstytucją.
~Dzynek
 • 0 / 0
@gg
Napisz jaśniej jaki masz zarzut do mnie, bo nie bardzo wiem, o co ci chodzi. Dla jasności: zdecydowanie jestem przeciwny działaniom opisanym przez ciebie.

@sdf
Organizowanie meczów podlega regulacjom ustawowym,(jak każda impreza masowa łącznie z teatrem i filharmonią) oraz przepisom uchwalonym przez PZPN, które zaś muszą być zgodne z przepisami FIFA i UEFA i powszechnie obowiązującym prawem. Klub musi się dostosować. Nie ma zupełnej swobody nie wpuszczania kogo mu się podoba.

Zgodnie z art 10 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (czyli zgodnie z przepisem powszechnie obowiązującym) organizator imprezy masowej może odmówić mi wstępu tylko w 3 wypadkach:
- objętej zakazem klubowym'
- objętej zakazem zagranicznym
- moje dane są w bazie Komendantów Policji dotyczącej bezpieczeństwa imprez masowych.

Wszystkie inne działania, które mają mi uniemożliwić wejście na stadion powodowane przez klub naruszają powyższy przepis oraz prawa obywatelskie, chronione przez konstytucję. W tej sytuacji moje prawo zostaje naruszone i podlega ochronie sądowej. Mogę złożyć pozew cywilny o naruszenie praw i bez wątpienia wygram dość pokaźne zadośćuczynienie. Nie mogę być dyskryminowany tylko dlatego, że nie posiadam karty kibica Lechii, a posiadam Legii. To jest bezprawne działanie. Fakt takich działań klubu Lechii w żaden sposób nie jest usprawiedliwiony, nawet jeśli klub powołuje się na przepisy PZPN, bo one także muszą być zgodne z ustawami.
~Dzynek
 • 0 / 0
Jeszcze tylko wspomnę o jednym zapisie ustawowym, który akurat mnie nie dotyczy, ale niektórych może interesować. Szczerze mówiąc to powinienem przytoczyć art 15 pkt 3, jako przepis szczególny do art 10, który doprecyzowuje komu organizator meczu piłki nożnej może odmówić sprzedaży biletu. Dopisano szczegółowe orzeczenia, które są lub powinny być w bazach Komendantów oraz punkt, że może odmówić także osobie, co do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że w miejscu i w czasie trwania imprezy masowej może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa imprezy masowej. Jeśli więc np. nie będę napruty i machał kijem przed stadionem to klub nie ma podstaw odmówić mi sprzedaży biletu. To w sumie mamy wyłącznie 4 sytuacje i żadne inne.
~gg
 • 0 / 0
Ja krócej. Jeśli nie chcą cię wpuścić gdzieś na stadion to miej pretensje to wszelkiej maści kiboli którzy przez ostatnie 30 lat (tak, tak) uczynili z futbolu miejsce dla swoich wieśniackich popisów. To przez nich futbol jest tak postrzegany jak jest. Pozdrawiam.
~Havoc
 • 0 / 0
Słabo? Na Lechu mają już 20 tysi bojkotujących wasz bojkot
~piszczyk
 • 0 / 0
Na trybunę gości biletów nie sprzedają, ale na trybuny gospodarzy i owszem. I wcale nie trzeba mieć żadnej karty gdańskiego klubu. Byłem w maju i kupiłem bilet na kartę Legii. Myślałem w swojej naiwności, że może będę mógł obejrzeć na żywo mistrza, ale wiadomo co oglądałem...
~kibic ....
 • 0 / 0
Bez karty na stadion nie wejdziesz, można było wejść w zeszłym sezonie , w tym karte trzeba mieć
~kibic-50
 • 0 / 0
To i w Gdańsku chcą puścić ITI z torbami. Nie chcą nam sprzedać biletów, to kto będzie liczył osoby na trybunach ?
~Pastuch
 • 0 / 0
SKLW ma świetną skuteczność. Po wizycie w Szczecinie kolejne stowrzyszenie nie pojawi się na stadionie:) Bydło samo siebie wykańcza. Ciekawe kiedy to zauważy.
~gg
 • 0 / 0
Z pewnością "grupy kibicowskie" Legii niską frekwencję na stadionie Lechii uznają za swój oczywisty , niebywały, niespotykany sukces.
~Cytat
 • 0 / 0
Doping na stadionie w dniu meczu z Legią Warszawa był zdecydowanie inny. Ten inicjowany na młynie był tak naprawdę głośnym wyrażeniem wzajemnych relacji pomiędzy kibicami Legii i Pogoni. Mecz toczył się jakby obok. Jakby to był sparing. Bohaterami mieli być i byli ci, którzy znajdowali się głownie na sektorach 10, 11 i 12. Podkreślano to na każdym kroku, kwintesencją było wywieszenie pod koniec meczu transparentu mówiącego jaki jest stosunek tych ludzi do wszystkich pozostałych, do klubu, do świata. Wcześniej jeśli kogoś chcieli już pozdrowić, komuś dać odczuć o kim myślą to byli to ich jacyś anonimowi znajomi zza krat a na pewno nie piłkarze Pogoni Szczecin. Nie brakowało też jaskrawych opisów stosunku kibiców do reprezentantów władz.Świadomie piszę o tym w ten sposób, nie dając nikomu satysfakcji z przytaczania dosłownych treści zawartych na tych transparentach, bo ich kompletnie w tym miejscu i w tym czasie nie akceptuję. Jestem Prezesem Zarządu Pogoni Szczecin, klubu piłkarskiego, związanego z naszym miastem od ponad 64 lat, klubu kochanego przez wielu, będącego znaną w całym kraju marką, promującą w wyjątkowy sposób to miasto. Dlatego oświadczam, że nie mają racji autorzy wywieszanych transparentów. Nie oni rządzą na stadionie, ten stadion, ten klub nie jest tylko ich, nie oni są solą tego klubu, prawdziwymi kibicami Pogoni Szczecin. Jeśli kogoś kochają – to przede wszystkim siebie, później może tych zza krat – stąd chyba tak ważny był dla nich ten transparent z pozdrówkami. Jeśli tak bardzo na tym im zależy, jeśli chcą wspomóc swoich przyjaciół przebywających w areszcie bądź więzieniu (mają oczywiście do tego prawo), niech mają odwagę wywiesić w domach gdzie mieszkają podobny transparent. Nie muszą i nie życzę sobie by robili to na stadionie bo nie służy to w żaden sposób sprawom klubu, który jest nasz, który kochamy i w żaden sposób nie wpływa to na doping dla naszej drużyny. Spotykamy się na stadionie by wspierać naszą drużynę, by być jej dwunastym zawodnikiem, by wszystkie inne drużyny bały się tu przyjeżdżać bo nigdzie indziej nie odczują takiej atmosfery.
~Lekarz
 • 0 / 0
Legia przeprasza za wieśniaków
~AM (L)
 • 0 / 0
LEGIO - tylko zwycięstwo !!!

Tylko LEGIA !!!
~mordo_ty_moja
 • 0 / 0
"Władze Lechii nie zamierzają sprzedawać indywidualnym kibicom biletów na sektor gości, który pozostanie zamknięty" I to jest jeszcze jeden przykład łamania konstytucyjnych praw obywatelskich. Kibic z Warszawy przebywający w Gdańsku, nie może nabyć biletu na mecz. Gdzie taki debilizm jeszcze występuje w cywilizowanym świecie?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Nigdzie tam gdzie są cywilizowani ludzie. Trzodę zawsze trzeba otaczać drutem kolczastym, bo nie sposób jej wytłumaczyć jakie są zasady.
~Bimbam
 • 0 / 0
mordko...pyszczku ...tam gdzie masz CYWILIZOWANYCH ludzi są cywilizowane warunki natomiast tam gdzie masz doczynienia z pospolitym bydłem i troglodytami społeczeństwo zakłada pospolity KAGANIEC , po to aby mogło się obronić. Rozumiesz mordko ? A tak po za tym skąd u was takie zamiłowanie do demokracji co ? Przecież wy jesteście zwolennikami neonazistowskich systemów gdzie prawo wyznacza pięść waszego autorytarnego władcy , więc powiesz mi skąd to się u was bierze że tak chętnie powołujecie się na te w skrócie ujmując europejskie zasady demokracji ? HE ?
~gg
 • 0 / 0
Spokojnie, przyjdzie ponad 20 tys kibiców, a to jak na polską ligę bardzo dobry wynik (dotychczasowa średnia na mecz to 8994 kibiców). Portal "legia.net" z dużą łatwością wpisuje się w panującą w Polsce atmosferę szukania negatywów, siania fermentu i głoszenia haseł w stylu (im gorzej , tym lepiej).
~error
 • 0 / 0
W Gdańsku komplet będzie na meczu Polska-Urugwaj. Skoro nawet Legia nie przyciąga miejscowych to tylko Reprezentacja Polski może tak duży stadion wypełniać po brzegi. I to z renomowanym rywalem bo mecze o punkty decyzją Bońka nasza kadra będzie grać tylko i wyłącznie na Stadionie Narodowym.