Juniorzy młodsi zagrają w Gdyni

Źródło: Życie Warszawy

30.06.2011 08:08

(akt. 14.12.2018 03:50)

<p>Juniorzy młodsi Legii z roczników 1994 - 1995 awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 6 - 10 lipca w Gdyni. Przeciwnikami legionistów będą: Rozwój Katowice, Chemik Police i Stomil Olsztyn. W półfinale Legia pokonała Bałtyk Gdynia 2:0 u siebie i aż 6:0 na wyjeździe. Na uwagę zasługuje bardzo dobre wejście do drużyny zawodników z rocznika 1995. W meczach z Bałtykiem i wcześniejszych z Jagiellonią z młodszego rocznika zagrali: Mikołaj Smyłek, Marcin Piórkowski, Aleksander Jagiełło, Jakub Waszkiewicz, Łukasz Dziewicki, Aleksander Stolarz i Jakub Arak.</p>

Juniorzy starsi Legii (rocznik 1992/1993) przegrali najpierw w Lubinie z Zagłębiem 0:3. Na swoim boisku zwyciężyli, ale tylko 2:1 i nie zagrają w finale.

Trampkarze młodsi z rocznika 1997 o mistrzostwo Polski zagrają dopiero w sierpniu. W tym miesiącu wyłoniono najlepszą drużynę na Mazowszu. Na Konwiktorskiej Legia wygrała po rzutach karnych z Polonią 4:3. W regulaminowym czasie było 1:1. Dogrywka (2 razy po 10 minut) zakończyła się bezbramkowo. Legioniści skutecznie wykonali pierwsze cztery karne, a ich rezerwowy bramkarz Jakub Wojcieszak, który specjalnie w tym celu wszedł na boisko w ostatniej minucie dogrywki, obronił jeden strzał Mateusza Szczeblewskiego z Polonii. W ostatniej serii bramkarz "Czarnych koszul" Michał Brudnicki także obronił strzał Eryka Więdłochy, ale chwilę później Hubert Sochacki z Polonii strzelił obok słupka i Legia wygrywała 4:3.