Klafurić zaprezentowany. "Zdał egzamin na 5!"

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

05-06-2018 / 10:43

(akt. 12-12-2018 / 19:12)

- Muszę myśleć z punktu widzenia klubu - tak jest przy podpisywaniu kontraktów. Wiemy jakie są statystyki, że trenerzy w Europie nie przepracowują średnio nawet 11 miesięcy. Mamy na razie roczny kontrakt, ale też opcję przedłużenia. Każdy będzie zadowolony, jeśli to się stanie. To będzie oznaczało, że zrealizowaliśmy cele. Legia musi szukać trenerów pasujących do wizji klubu. Ci muszą wpisywać się w założenia, w których są nasze ambicje, ale i ograniczenia. Szkoleniowiec chcący osiem transferów od razu, nie pasuje do naszego klubu. Nie każdy rozumie, jak zatrudnia się trenerów. Dean miał skoncentrować się na dwóch trofeach i wiedział, że jest jednym z kandydatów. Nie mógł być w naszym procesie od początku, bo miał inne zadania. A gdy je wykonał… mogliśmy przejść do etapu, który przechodziliśmy z innymi kandydatami. To nie był tylko proces wyboru trenera, ale też proces zrozumienia tego, czego chcemy od nowego szkoleniowca i w jaki sposób powinno to funkcjonować. A na koniec podjęliśmy

- Dean Klafurić został wybrany, celowo używam tego słowa, w procesie poszukiwania szkoleniowca na nowy sezon. W finałowej części znalazł się tam również Chorwat, bo pokazał, że potrafi wygrywać i dobrze pracować z szatnią. W kluczowym okresie potrafił poradzić sobie z presją, wyciągnął w końcówce sezonu to, co w drużynie było najlepsze. Na końcu miał także okazję przedstawić swój plan na najbliższe rozgrywki i pomysł na drużynę. To pokrywało się z tym, co jako Legia chcemy i jak zamierzamy funkcjonować - dodał prezes i właściciel mistrzów Polski. 


- Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w Legii. Patrzę już tylko przed siebie, w kierunku nowego sezonu. Nie mogę się doczekać pracy z drużyną na boisku, bo to moje życie. Przed nami nowe wyzwania i cele. Wierzę, że rozwiniemy swoją grę, co pomoże nam w osiąganiu jak najlepszych wyników. Dziękuję klubowi za kolejną wielką szansę w mojej karierze, a wręcz życiu. Bardzo to doceniam. Ostatnie tygodnie były piękne, zdobyliśmy podwójną koronę - stwierdził Dean Klafurić. 


- Nazwisko Deana Klafuricia pojawiało się w spekulacjach i nie jest to niespodzianka, że siedzi z nami. Nie zamierzam się teraz wypowiadać na temat innych kandydatów, z szacunku do nich. To trenerzy, z których każdy mógłby u nas pracować, bo spełniali nasze warunki i może w przyszłości do nas trafią. Klafurić nie jest opcją oszczędnościową, bo każdy z naszych kandydatów zarabiałby podobnie - powiedział Mioduski.


- Jestem bardzo zadowolony ze swojego sztabu szkoleniowego, który jest najlepszy w Polsce. Sprawiają, że moje trenerskie życie jest łatwiejsze. Wojciech Kowalewski i Paweł Kozub? Chciałbym żeby zostali. Pierwszym asystentem był Aleksandar Vuković i tak samo będzie w kolejnym sezonie. Ivan Prelec dołącza do nas, byśmy byli jeszcze mocniejsi. To jeden z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia i to nie tylko w Chorwacji. Obracam się wokół fachowców, ale też wspaniałych osób. Chciałbym, by piłkarze i trenerzy byli dobrymi ludźmi, a potem świetnymi fachowcami. Zależy mi na tym, by nadal rozwijać się jako trener. Oferty z innych klubów? Co mogę powiedzieć. Cały czas miałem umowę z Legią, teraz mam nowy kontrakt i patrzę w przyszłość. Jestem całkowicie skupiony na tym, by przygotować zespół do nowych rozgrywek. Postaramy się przygotować jak najlepiej, z uwzględnieniem aspektów taktycznych. Ostatnio najważniejszy był wynik, teraz będziemy mogli spróbować styl gry - dodał Chorwat. 


- Rewolucja kadrowa juz za nami. Chcemy wzmocnić skład Legii, ale nie myślimy raczej o odejściach. Zależy nam na uzupełnieniu luk na pozycji napastnika, na skrzydle, a także boki defensywy, gdzie po lewej stronie jest tylko Adam Hlousek. Mam nadzieję, że zostanie z nami Michał Pazdan, ale jeśli nie, to będziemy musieli zrobić coś z tą pozycją - ogłosił Mioduski. - Broź i Astiz pokazywali, że mogą być ważnymi częściami zespołu. Decyzja nie została jeszcze podjęta, ale rozmawiałem już na ten temat z Ivanem Kepciją i wkrótce ogłosimy, co dalej z nimi - powiedział Klafurić. 


- Trener jest ważną postacią w Legii, ale nie decyduje o kadrze. My jako Legia mamy plany transferowe na kolejne okienka. Legia zawsze musi konkurować, bo nie jest w stanie przebijać każdego finansowo. Nie możemy mieć trenera, który chce mieć osiem transferów w jednym okienku. Musimy też patrzeć na akademię, na własnych graczy, zanim ściągniemy nowych piłkarzy. Przy zatrudnieniu trenera, istotne są również kwestie taktyczne, fizyczne, mentalne, ale też model, system i założenia zespołu na boisku. Trener pierwszego zespołu musi się wpisać w plan Legii - kontynuował Mioduski. 

- Musimy grać ofensywny futbol, bo jesteśmy najlepszym zespołem w Polsce. Potrzebujemy jednak dwóch stylów gry: na Europę i Ekstraklasę. Naszym pierwszym celem będzie awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Zamierzamy się do tego dobrze przygotować. Będziemy chcieli sprawić, by dyscyplina i organizacja gry były lepsze. Mogę się cieszyć, że praktycznie od początku przygotowań będę miał Mączyńskiego i Szymańskiego, choć jednocześnie bardzo ich żałuję. Pazdan i Jędrzejczyk będą mieli jednak szasnę pokazania się na tak wielkim turnieju i to mnie raduje. Szanuję jednak decyzje selekcjonera Nawałki. Kibicuję na mundialu Chorwacji, ale za Polskę też będę trzymać kciuki - powiedział szkoleniowiec, który podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia (przez klub) o kolejne dwanaście miesięcy - zakończył Klafurić. 

Komentarze (143)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~PAW
 • 0 / 0
Sprawa prosta. Każdy, nazwijmy to, mocny trener chce budżetu na transfery. Na dziś prezes powiedział rewolucja się skończyła, rzeźbimy w tym co mamy, czyli w g....nie, jak chcemy Europę podbijać.
Pozostał więc wariant tani trener na dorobku, co zaakceptuje wszystko. Do wyboru był Brzeczek i Klaf.
Ja osobiście wolę Klafa.
Jednak nie liczę na skok jakościowy.
W wyborze pomogliśmy my głosując w sądach na Klafa. To wybór, który sami przyklepalismy. Teraz Miodek ma bezpieczny PR wśród kibiców bo sami chcieli. Rozegrał nas jak chciał. Może nawet od początku pewny był Klaf byle tylko trochę szumu porobić, teatru dla gawiedzi. Dziś Miodem dalej bajki może opowiadać.
Tak czy siak Legia jest tylko jedna z Klafem czy kim innym więc trzymam kciuki i oby na boisku pokazali mi, że kładziemy Europę na kolanach.
Swoją drogą Klafuricowi należała się też szansa jeśli nie ma drogiej opcji.
~ddd
 • 0 / 0
Legia chce wymienić najzdolniejszego z młodych - Michalaka na przeciętnego Frankowskiego i jeszcze dopłacić Jagiellonii. Nie mam pytań.
Pułkownik
 • 1 / 0
Swoją drogą super wywiad z Arkiem, na zapinamypasy :)
Starszy kapral
 • 2 / 0
Kurde.Zastanawia mnie to na co czekają kluby ekstraklasy kiedy patrzę jak młodzi zawodnicy sobie radzą w drużynach 3 i 4 ligowych.Jako,że jestem kibicem Legii z Dolnego Śląska podam przykład jednego z chłopaków z tego rejonu-Mateusza Baszaka grającego dla Olimpii Kowary.Obecnie ma on 20 lat a grając w 4 lidze ma obecnie strzelone 26 bramek ! Jego klub rok wcześniej spadł z 3 ligi,gdzie w wyniku kontuzji opuścił on większość meczy,a strzelił w tamtym sezonie 10 bramek.Dlaczego kluby ekstraklasy nie interesują się takimi chłopakami z małych miejscowości ! ? W taki właśnie sposób giną w Polsce młode talenty.
Generał brygady
 • 1 / 0
Znajomości jak to w Polsce. Musi zatrudnić innego menadżera.
Generał brygady
 • 1 / 0
Ps. Taki Błaszczykowski bez wuja Brzęczka nie zrobił by tak szybko kariery.
~SL Benfica
 • 0 / 0
Baszak był na testach bodaj w Lechu Poznań i w jeszcze jednym klubie. To fajny chłopak, i spokojnie powinien trafić nawet do 1 ligi, ale nie jest na poziom Legii
Generał brygady
 • 0 / 0
Kowal79

"Znajomości jak to w Polsce. Musi zatrudnić innego menadżera."

Pewnie masz rację. Ale mam nadzieję, że Legia będzie zdolna przełamywać takie schematy. Wiele mówi się ostatnio o wydawaniu pieniędzy na piłkarzy, na trenera I Drużyny, ale myślę, że najmniejszym ryzykiem wyrzucenia kasy w błoto jest właśnie inwestowanie w zdolnych trenerów młodzieży. A także skauting, który pozwoli klubowi ominąć menedżerów.
Pozdrawiam.
"Trener nie decyduje o kadrze" te słowa Mioduskiego wyjaśniają dlaczego nikt inny nie chciał być trenerem L. Otóż trener dobiera sobie zawodników do swojej koncepcji gry ( o ile taką ma). Za Magiery kogo kupili to brał i stąd Chukwu Necid,Hildeberto itd.
Major
 • 0 / 1
No właśnie. Liczy się wizja, czyli wizja Mioduskiego. Niby w porządku bo klub kupił i może robić co chce, ale co będzie jeśli nie dłuższą metę ta wizja sie nie sprawdzi???
Generał brygady
 • 0 / 0
A kto chciał Masłowskiego czy Aleksandrowa? Jeśli chodzi o Chukwu i Necida to uważam, że są wspólnym "dziełem" Leśnodorskiego i Mioduskiego. Hildeberto, czy Sadiku, jak się okazuje chwały, już wyłącznie obecnemu prezesowi, nie przynoszą również. Ostatnie okienko jednak pokazało światło w tunelu. Obecne natomiast pokaże, czy poprzednie wtopy z poprzednich czegoś nauczyły. Liczę, ostrożnie, na rozsądek Kepciji.

Jeśli idzie o relacje trener-prezes-transfery, nigdy w Legii nie będzie tak, że trener dostanie to, czego będzie oczekiwał. Powód prosty: budżet nie jest z gumy. Zawsze będą kompromisy. Nie wiem natomiast jakie inne kryterium mógłby prezes narzucić, poza tym najbardziej racjonalnym: finansowym lub/i wieku? Załóżmy, że przychodzi trener i z listy wytypowanej przez dyrektora sportowego lub swojej własnej pokazuje na piłkarza i mówi: obywatel X mieści się w budżecie, spełnia inne kryteria, a bardzo go potrzebuję do naszej koncepcji. Jaki prezes ma interes w tym, żeby powiedzieć: "Sorry, ale on nie przejdzie"? Chyba, że są jakieś gry menedżerskie, itp. Jak w przypadku Masłowskiego. Tego nie wiemy.
Pozdrawiam.
Generał brygady
 • 0 / 0
Ps
Sorry, miało być: nigdy nie będzie tak, że trener dostanie WSZYSTKO to czego będzie oczekiwał.
~Hmm
 • 0 / 0
Info z klubu: perspektywiczny gracz Szombierek Bytom - Jakub Zapiór podpisze w piątek 3 letni kontrakt. Ostatni klub Sokół Orzech- rozegrał 25 spotkań, 20 czystych kont. Pojedzie na zgrupowanie, potem do rezerw lub wypożyczenie do 1 ligi
~S(L)
 • 0 / 0
Jedyny rozsądny trener w danym momencie
Cieszę się iż zakończone nie powodzeniem z innymi trenerami takich jak J. Brzęczek czy nawet z całą top 10 na świecie , ponieważ aktualny trener po prostu na to zasłużył .
Nie ważne kto by to był mając takie statystyki - 8 meczy żadnej porażki i jakąś myśl przed i w trakcie meczu .
Dobrze się stało , szkoda tylko że dopiero teraz .
Najlepszym momentem byłby tuż po mistrzu
Na szczęście nie było tak jak z trenerem Urbanem (zwolniony w momencie gdy Legia grała całkiem nieźle i była 1-wsza po rundzie jesiennej
Pułkownik
 • 0 / 1
Weź Miodek przestań pie...lić takie kocopały ,bo Ciebie juz słuchać nie można.Co wywiad sam sobie zaprzecza. Jeżeli nasz klub tak będzie wyszukiwał zawodników jak Miodek trenerów to mam wielkie obawy do jakości i umiejętności tych pilkarzy.
Wszyscy kandydaci spełnili wymagania czyli co?
Brak doświadczenia? Co jeszcze?

Ciekawe czy wiedzą jak przygotować drużynę motorycznie abyśmy to my zabiegali rywali a nie odwrotnie.
Pamiętajcie, najważniejsza jest prezentacja!

Jeśli będziecie kiedyś aplikować do Legii a zwłaszcza na stanowisko trenera to dla Prezesa najważniejsza jest dobra prezentacja. Jak macie wprawę w Power Poincie to robota prawie pewna. Reszta jest dodatkiem. Ale jakbyście dobrej prezentacji nie umieli przygotować to nawet mistrzostwo ligi która z automatu grywała w LM albo prowadzenie klubu w LM czy na Euro wam nie pomoże.
Pułkownik
 • 0 / 0
jako człowiek korporacyjny wykonałem jakiś pierdy-lion prezentacji w pp w chwili obecnej przymierzam się do prezentacji w 3D i raczej tzw "szansy" nie dostanę, a szkoda
Chorąży
 • 0 / 0
W kontekście ewentualnych nowych przemeblowań w składzie pozostawienie Klafuricia na stanowisku to dobry wybór! Jeżeli chcemy grać w ligowych fazach pucharów co roku, to lato musi być u nas okresem stabilizacji! Już dwa sezony z rzędu eliminacje były drogą przez mękę, myślę że właśnie przez letnie przemeblowania. Przecież nawet awans do LM to był raczej fart. Tak naprawdę obecnie niezbędnie potrzeba nam jedynie wszechstronnego napastnika, gdybym miał wpływ na jego wybór, walczyłbym o Carlitosa! Może warto zrobić jeden transfer a porządny i musi tu pęknąć wkońcu ten magiczny 1mln euro! Bo myślę że do bańki trudno będzie znaleźć kogoś zdecydowanie lepszego niż Niezgoda, Sanogo czy Hamalainen. Reszta transferów to powinny być powroty z wypożyczeń i ewentualne uzupełnienia strat! Po dobrej jesieni w LM lub LE ceny za takich piłkarzy jak Szymański, Michalak, Majecki powinny miażdżyć te uzyskiwane za Bednarka, Gumnego czy Recę! Liczę na to że wkrótce będziemy mieli nową falę młodziaków, taką powtórkę z czasów początków Rybusa, Furmana, Wolskiego i Żyro! Klafurić wydaje się być i po tym względem dobrym wyborem, skoro wywodzi się z Dinama to chyba wie jak wprowadzać młodzież. W tym roku przed pucharami jestem o wiele większym optymistą niż rok temu, wtedy odszedł jeden Ofoe i wszystko się posypało, teraz mamy wyrównaną drużynę i nic takiego nam nie grozi. A myślę że tacy piłkarze jak Cafu, Antolić, Philips dobiero teraz pokażą nam co potrafią! Powodzenia trenerze Klafurić!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Z innej beczki .Rosja w tej chwili przypomina mi styl gry Legii za Czercesowa .Gra to samo co za czasów pobytu w Warszawie .Dobry trener pod względem przygotowania motorycznego, ale pod względem schematów gry zatrzymał się w latach 90 tych . Pomijając to ,świetny człowiek :)
~trzezwy
 • 0 / 0
wroze mu duzy sukces, ma to cos!
Generał dywizji
 • 1 / 0
D.M wszystkim tym płaczko udowodni ,że dla niego nasz klub to nie świnka skarbonka , z której zawsze można coś wyjąć w odróżnieniu od poprzedników
~MAIEO
 • 0 / 0
Wezcie sie za transfery a w szczegolnosci napastnik bo znowu bedzie Legia grac kur... mac.
~Mody
 • 0 / 0
Masz rację będzie się dużo działo między 15 a 30 czerwca.... Mistrzostwa Świata w Rosji. @rek pił zimnego Hainekena który mu zaszkodził..... A po Królewskim było by ok.
Podpułkownik
 • 0 / 8
Przestańcie już pie...ć kocopały !!!
===========================
Jak chcemy zaistnieć w Europie to potrzebujemy od zaraz bardzo dobrego napastnika, który zdobywa co najmniej 20 bramek w sezonie !!!

Sam Niezgoda nie podoła. I nie mówcie mi, że nie tak łatwo znaleźć takiego napastnika. Przecież sam prezes Mioduski twierdził, że ma listę transferową - no to chyba ma kandydatów na pozycję napastnika. W Europie nie będziemy mieli takiego farta, jak w Lidze. Potrzebujemy takiego napastnika, jakiego ma np. amika - Christian Gytkjaer. Aż dziw bierze, że te niemoty z amiki nie potrafili odpowiednio go wykorzystać. Gdyby grał w LEGII to pewnie zdobyłby dwa razy więcej bramek bo miałby więcej sytuacji bramkowych. Może go podkupić i osłabić amikę przed pucharami i Ligą. On pewnie z chęcią przyszedłby grać do Mistrza Polski zamiast marnować talent i wegetować w regionalnym klubiku -ehh !!!

Panie prezesie dawaj tego napastnika bo on teraz najważniejszy. Koszty się szybko zwrócą, jak zacznie zdobywać bramki i awansujemy do LM/LE.

Tylko LEGIA- LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 2 / 0
Po 1: Pyry sprzedadzą go za kwotę na którą nie stać Miodka.
Po 2: On ma problem z głową (lubi wkladac fujarę w puchar, albo paradować nago w necie)
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Nie wiem jaki sens było by go w ogóle kupować? Rozumiem kupić Carlitosa lub Piątka (nie stać nas), ale po co nam Gytkjær? Dla mnie już Niezgoda jest na takim samym poziomie, a jeszcze pewnie się rozwinie. Osobiście to chętnie bym u nas Piątka widział, nawet jak byśmy mieli zapłacić bańkę ojro. Z czasem by ta inwestycja nam się zwróciła.
Generał brygady
 • 6 / 0
Haha Piątka...za milion euro :)
Dzisiaj Reca poszedł za 4mln € a Ty chcesz jeszcze młodszego, do tego napastnika który nastrzelał goli za 1mln €, na dodatek od Filipiaka i Probierza, zejdź na ziemie. :)
Przecież oni go opchną lekko za 3-4mln.
Ludzie nie ludzcie się, nie mamy szans na żadnego młodego piłkarza który się w tej lidze wyróżnia, nie mamy bo nikt nie odda nam kogos takiego za śmieszny milion €.
Generał brygady
 • 1 / 0
NIEEEEEE :) Jak by się dobrali razem z Hildeberto to nie wiem co by z tego wyszło :)
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Do 13Legia, masz pewnie rację, zobaczymy jak się sytuacja z Frankowskim potoczy.
Sierżant
 • 1 / 0
Poważnie pytam, znacie jakąś dobrą robotę bez świadectwa z gimnazjum?
Nie zrozumcie mnie źle, wykształcenie mam co najmniej solidne bo byłem w OHP, skąd trafiłem do najbardziej prestiżowej szkoły - szkoły życia.
Potem poszło już gładko, wojsko, a właściwie to milicja, a tak po prawdzie to ZOMO. Tam się dopiero chlało. I tak mi zostało do dziś.
Kuurvva. Dość już mam robienia jako cieć w tej jeebanej pruszkowskiej podstawówce. Nalewki księcia Józefa Poniatowskiego wlanej do butelki po energetyku z Tesco nie wolno bo te stare prukfy sprzątaczki od razu lecą do dyrekcji strzelać z ucha, że coś im dziwnie pachnie. Zdumiewające. Ja tam nic nie czuje.
Największa, kurvva, afera, jak wyciągnąłem z torby oprawione zdjęcie Janka Urbana i powiesiłem w kanciapie. Że kto to w ogóle jest, czy ja jestem normalny, że mam natychmiast to zdjąć. Jak to kto to jest?! Zdumiewające. Jak można nie wiedzieć?
Ja im się nie vvpierdalam, że w holu wiszą portrety Mickiewicza czy Kochanowskiego. I dlaczego ja nie mogę powiesić w kanciapie portretu Janka Urbana?
Najgorsze, że do zbiorów jabłek jeszcze kilkanaście tygodni. Mam 4 hektary jabłuszek. I już za chwilę znowu kasa będzie leciała jak szalona.
Pułkownik
 • 0 / 0
A Janek był na zdjęciu smutny czy... wesoły?
~JU1916
 • 0 / 0
Spokojnie Janek niedługo w realu. Tam ma szacunek i wolną rękę to może cię wziąć. Na santiago bernabeu ta sama praca, a ogromna kasa.
Generał brygady
 • 2 / 0
Tu masz zdjęcie Wojtusia K. na golasa :) możesz sobie wydrukować i powiesić gdzie chcesz :) https://twitter.com/K_Stanowski/status/1003728742219436033
~dyziek.
 • 0 / 0
Hej. Mam takie przemyślenia. Po 1. Wychodzi na to że jozak był tymczasowym trenerem ktory miał robić grunt ,podwaliny pod teraźniejszego trenera,a Klaf zbierał cenne doświadczenie, żeby mógł teraz objąć posadę pierwszego coacha. I tak jest chyba w kółko. Po niepowodzeniach asystent,który zbiera doświadczenie przy pierwszym automatycznie wskakuje na miejsce poganianego trenera. Dlatego teraz ma przyjść ten Prelec,który będzie się teraz przy Klafie uczył i zbierał cenne doświadczenie, a że to ponoć pojętny uczeń to wraxie jakby się Klafowi noga podwinęła to On wskoczyć z automatu na jego miejsce i nie będzie trzeba szukać czy rozglądać się za nowym szkoleniowcem bo będzie tu na miejscu pod ręką i tu nie chodzi o opcje oszczędnościowe tylko o politykę,bo widocznie taką panuje u NaS. Co do tego że to trener jest ostatnim który decyduje o kadrze to nie zgadzam się z tym. Nie powinno tak być. Tu trener powinien być coś jak na wzór menegera jak w PL. Gdzie trener manager decyduje o wszystkim tj o transferach i wszystkim. To powinien być model na którym się powinniśmy wzorować i przenieść na nasze realia. Tak myślę. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji na ten temat.
OLKOWSKI jest do wzięcia za daro bo Köln rozwiązało umowę
Generał brygady
 • 3 / 0
OGÓRKOWSKI.
Wiesz kiedy on zagrał ostatni mecz? 13.12.2017.
Bez komentarza.
Generał brygady
 • 4 / 0
Podobno chce 500 000 euro za podpis i kokejne 500 000 za sezon :) :) powodzenia w szukaniu klubu w Polsce.
Jesli decyzja o przyspieszonym powrocie Nagy'ego to pomysł Klafa, ma u mnie piewszego plusa . Węgier w formie może być ogromnym wzomcnieniem. Zwłaszcza , że Hama czy Rado schodzą juz ze sceny.
Generał brygady
 • 0 / 0
Słowo klucz "w formie". Tylko że Węgier w formie był jedynie w pierwszej kolejce zakończonego sezonu, trochę dawno i krótko, ostatnio nie błyszczał na wypożyczeniu.
Chorąży
 • 0 / 0
Uważam że zarówno Nagy jak i Hildeberto powinni dostać szansę od Klafuricia. Obaj mają papiery na granie tylko w głowach sodówa. Ja bym rozwiązał to w prosty sposób, obydwóm zakomunikował bym że to ich ostatnie półrocze z szansą pokazania się w jedynce, jak tego nie wykorzystają lub choćby nie będą dobrze rokować to rezerwy do końca kontraktu bez szansy na wypożyczenie! Po dwóch trzech latach spędzonych w III albo o zgrozo IV lidze nikt nie zainteresuje się tymi gwiazdami i będzie to praktycznie koniec ich karier. Konsekwentne trzymanie się takiego planu nawet przy obecnej stracie w postaci ich pensji, było by dobrym straszakiem dla ewentualnych przyszłych gwiazd z efektem sodówy!
A ja uważam ,że Hildeberto czy Nagy szansę powinni dostać u trenera Dębka w rezerwach i jeśli tam zaczęli by błyszczeć to wówczas można rozmawiać o pierwszym zespole.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Hildeberto to bym wysłał na jakiś obóz przetrwania,żeby w końcu nabrał wyżyłowanych kształtów, a Nagy musi się ustatkować. Może m u jakąś stałą dziewczynę załatwić to by przestał latać tu czy tam..... :-) Ale niewątpliwie obaj mają duże możliwości do dobrej gry, może Klaf z nich to wyciągnie.
~Tomasz co masz
 • 0 / 0
To ja w takim razie przeniósł bartczaka do 1 bardzo dobrze grał w rezerwach
~hmm...
 • 0 / 0
kto z nich waszym zdaniem przydałby się w Legii ?
Kapustka, Frankowski, Hajda, Żurkowski, Łasicki, Szymański(W.Płock), Helik, Piątek, Stolrski,Haraslin, Zivec
Generał dywizji
 • 0 / 0
To Szymański Niezgoda po niżej 10 baniek euro nie ma prawa odejść. Co do Pzdana to zwykła plota co do sumy transferowej gdyby miał odejść .2 miliony euro to minimalna cena za jaką Legia go puści :)
To teoria. W praktyce zapewne 3 bańki zostaną odtrąbione jako sukces.. choć mam nadzieję że się mylę. Jednak w przypadku Pazdana wspomniane 3 bańki to już byłoby WOW.
~soberminded
 • 0 / 0
Taki niby znawca, a lepsze informacje można samemu wyczytać na tej stronie :) Były już wcześniej artykuły o Pazdanie - klauzula na poziomie 2mln bodajże? Więc jeśli już , to nie min, a max. Tak samo jak można było wyczytać że jeśli pojawią sie na niego konkretne oferty nawet poniżej 2 mln, to klub je rozważy, choćby ze względu za zasługi dla nas. Dodajmy do tego fakt że za rok kończy mu się kontrakt, więc to też ostatnia okazja dla klubu żeby zarobić na nim poważne pieniądze. A nie oszukujmy się, nie jesteśmy w stanie zaoferować Pazdanowi lepszych warunków od zagranicznych klubów.
Generał dywizji
 • 0 / 1
zapomnij, Pazdan jak pisano ma wpisany w kontrakcie malejącą klauzulę. W zeszłe lato była tu już kwota 2mln, teraz pewnie jest to kwota max 1,5 mln eur. Do tego kończy mu się kontrakt za rok więc nikt nie da takiej kasy za gościa w tym wieku. Będzie tak ze odejdzie teraz pewnie za max 1,5 mln eur lub podpisze nowy kontrakt na 3 lata ale to tylko wtedy kiedy faktycznie nikt nie będzie chciał go kupić. Trzecie wyjście odejdzie za rok za darmo
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Reca= 4mln euro, to tylko my sprzedajemy za grosze, czy jak?
Porucznik
 • 0 / 6
A my za Pazdana chcemy 1 mln a za Remiego 2 mln... Legia codziennie niskie ceny!
Generał brygady
 • 5 / 0
A czy ktoś o zdrowych zmysłach wyda 4mln € za 30stolatka?
Major
 • 9 / 0
No i po co bzdury powtarzasz? Fulham dawało podobno 2 mln za Remy'ego, ale chcemy 5.
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Fulham to w ogóle wie za kogo dawało i ile? Bo poza pierdem anonimowego "dziennikarza" co ma 600 obserwujących na twitterze, którym podnieciły się wszystkie serwisy sportowe Polsce, nikt poważny nawet nie zająknął się na ten temat.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Paadan ma wpisaną w kontrakcie malejącą kaluzulę, Reca nie ma i tu już jest koniec tych rozważań .... o wieku nawet nie będę pisał. Co do Remyego jeśli Prezes nie stosuje jakiś umów na gębe faktycznie kwota powinna być sporo wyższa niż 2 mln
Reca nie dla Legii !! Ile tu było mądrali, dla których był za słaby dla Legii. W tej Atalancie to są jakieś głupole, bo nie czytają tutejszych ekspertów z koziej d...
Generał brygady
 • 0 / 0
Reca to może byc przyszłość reprezentacji jeśli chodzi o bok obrony, jeśli sodowka nie odbije zrobi kariere.
~MaLy
 • 0 / 0
szkoda, że Angole nie czytali przed zakupem Kapustki albo żabojady przed zakupem Furmana. Tyle w temacie.
Generał dywizji
 • 0 / 5
Na pierwszym treningu ma pojawić się napastnik :) Po między 15 a 30 czerwca dużo będzie się działo :)
Dodatkowo jeszcze 3 transfery
Porucznik
 • 0 / 0
No pojawi się - Sanogo.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Widziałem, że zaraz ktoś tak stwierdzi .Oprócz Sanogo ma być nowy napastnik !!
~Likkk
 • 0 / 0
Sanogo oglądałem w 4 meczach Zagłębia w tym sezonie. To nie jest zły napastnik. A grając z lepszymi piłkarzami będzie wyglądał tylko lepiej....
Oczywiście ma braki ale nie rozumiem czemu jest po nim taki pojazd ;)
Marszałek Polski
 • 2 / 0
człowieku odpuść te rewelacje, bo się rzygać już chce, piszesz to od wiosny jakbyś nagle stał się informatorem niczym @rek na stronie konkurencyjnej. Jeszcze jakbyś coś trafił, a rzucasz farmazonami, może dwóch, może 3, może obrońca, będzie też pomocnik i kelner do donoszenia drinków na loży vip. tyle to i my wiemy
Generał dywizji
 • 0 / 3
Ja nie bujam w obłokach przeciwieństwie do Ciebie .To nie Fifa ani Pes gdzie możesz sobie wydawać kasę na prawo i lewo i sprowadzać tuzin zawodników pokroju Vadisa . a jak się nie uda to sobie zagram sezon od nowa .
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Jeśli nie bujasz w obłokach, to powiedz o czym ty teraz pier.dolisz, bo próbuje zrozumieć i za chu.ja nie mogę.
Mi Mioduski tez na maila wyslal ze bedzie zabawa i bedzie sie dzialo. I przyjdzie napastnik, kocur jakiego nie bylo i w dodatku Polak. Hehehe
~jajaja
 • 0 / 0
Lewy ?!!
Generał dywizji
 • 0 / 0
jammm @arka od czasu kiedy było już jasne że Klaf będzie trenerem ponoć nie ma juz na tamtym forum, takie wpisy innych czytałem
~jjjjjjjj
 • 0 / 0
ten arek to taki sam bajkopisarz jak gibon czy inny legion
Marszałek Polski
 • 0 / 0
LLEGIA
bo to taki sam informator jak cobus, czy jakos tak:)
Starszy sierżant
 • 6 / 0
Panowie przecież akurat w Włoszech Polacy są cenieni i w cenie Glik linetty kownacki Bereś Szczęsny Milik Zieliński do tego wielu innych i widzą że opłaca się kupić młodego Polaka bo reklama jest już Polaków co do ceny to na miłość boską 4 miliony dla nas wow ale w serie a to drobne takie realia
~kopacz
 • 0 / 0
w seria A to absolutnie nie sa drobne zwlaszcza dla sredniakow
"Trener jest ważną postacią w Legii, ale nie decyduje o kadrze. My jako Legia mamy plany transferowe na kolejne okienka." - niegdyś pisałem o potencjalnym słupie... A więc w skrócie.. Panie, nie mamy już żadnej opcji a więc zostajesz na rok. Musisz pan na wstępie awansować do europejskich pucharów ale co do kadry to masz pan jako ostatni coś do powiedzenia :) A dziwiłem się,że Magierze sprowadził Berto...

Reasumując... Jak Legia nie daj boże odpadnie z el. do europucharów etc etc to w tym momencie jako ostatni do zwolnienia nadaje się... trener :) Prezes potwierdził kto tu za co odpowiada a więc boisko wszystko zweryfikuje.

Mnie natomiast cała ta "koncepcja" wgl nie przekonuje,bo jest w większości palcem po wodzie pisana. I to niezależnie od zatrudnienia Klaufa...bo gość ewidentnie ma najmniej do powiedzenia :)
Generał brygady
 • 2 / 0
Z jednej strony zgadzam się z Tobą w tym, że trener nie może być zwalniany z odpowiedzialności. Nie wiem jak jest w tym przypadku. To się okaże. Z drugiej strony jednak moim zdaniem dużym problemem w naszym klubie jest brak jakiejś spójnej wizji rozwoju klubu, z którą dany trener by się stykał przychodząc do Legii. Mieliśmy Legię hiszpańską, norweską, czerczesową, albańską, filozoficzną i chorwacką. Za każdym razem było tak, że przy niepowodzeniu, wraz z trenerem waliła się cała koncepcja i następca miał budować od początku. Doraźnie, jak się okazywało. Wszyscy zgodnie wspominali, że pod okiem Kazimierza Sokołowskiego piłkarze notowali progres indywidualnie. Ktoś to później kontynuował? Ten punkt został wpisany do "filozofii Legii"? Zdarzało się też tak, że sprowadzeni piłkarze po odejściu "swojego" trenera stwierdzali, że właściwie i oni już wolą się zwijać. Kolejny problem to, przy niepowodzeniu w obsadzie danej pozycji, chaotyczne sprowadzanie na szybko przypadkowych chałturników. Blokujących tylko środki, jakie można przeznaczyć na porządne wzmocnienia. Moim zdaniem jeśli chodzi o piłkarzy na zmiany, lepiej już naprawdę sprowadzić młodych Polaków. Działania Kepciji, mimo że były niewypały(Eduardo, Maurico), pokazują, że można też rozsądnie wzmocnić zespół.

Oczywiście, że trener ma ponosić odpowiedzialność, współdecydować o polityce transferowej. Ma mieć swój charakter. Ale musi też znać strategię klubu. Bo nie działa sam.
Pozdrawiam.
Roman tale jaka jest ta strategia klubu? PRowska walka o Gui i Vadisa? Czy może wzmocnienia ala Eduardo,bo nazwisko a nie przydatność, Mauricio,bo Lazio chce go w końcu wypromować czy Berto - gruby ale za rok może odpali? Panowie od prezesa po dyrektora są również od tego,aby móc ściągnąć trenera,który w cv ma coś więcej niż trenerkę kobiet czy szkolenie młodych. Panowie są również od tego,aby w klubie pracowały osoby na tyle utalentowane,aby ubiec rywali z Płocka czy też Zabrza zanim Ci za swoich lokalnych pupilów krzykną przerażającą sumę prezesa 1 mln euro i to głównie po jednym sezonie w mega mocnej ekstraklasie. Gdzie odpowiedzialność za taką właśnie "strategię"?

Ja z przekąsem tupnąłem nogą w kontekście ustawienia trenera w hierarchii czy też ew. zwolnienia jego.. Natomiast bezsprzeczne jest to,że trener MUSI mieć swój ISTOTNY wkład w budowę kadry,z którą przyjdzie mu się mierzyć o cele postawione przez zarząd. To jest oczywiste i bez tego ŻADEN szanujący się trener,który ma coś więcej w cv niż kobiecą trenerkę, młodzież czy też zaplecze ekstraklasy wgl nie przysiądzie do "konkretnych" rozmów. Prezes raz jeszcze zaryzykował.. I z jednej strony jak się uda to będą szampany a z drugiej jak nie... to wielu wytknie oczekiwania względem cv i tutaj odpowiedzialność spadnie za tych,którzy zadbali o "strategię".

PS. tym bardziej to irytujące skoro prezes żegnając Leśnego wspominał o ryzyku etc..
Generał brygady
 • 0 / 0
Czarnuch

"Jaka jest ta strategia klubu?" - postawiłeś bardzo dobre pytanie. Ja też chciałbym to wiedzieć i dlatego po dość ciekawych sygnałach docierających z klubu, myślę, że niedługo przyjdzie czas, by powiedzieć: "sprawdzam".
1. Czy rzeczywiście powstaje wreszcie spójny system zarządzania klubem, w pionie sportowym, wedle jakiegoś konsekwentnie realizowanego planu?
2. Czy ostatnie niezłe okienko, gdy poza 2 nietrafionymi piłkarzami(myślę, że Eduardo to wkalkulowane ryzyko), udało się sprowadzić 4 dobrych, to przypadek, czy reguła?
3. Czy wreszcie postawimy na młodzież, jeśli nie uda się uzupełnić składu o piłkarza prezentującego odpowiednie umiejętności, czy dalej będą sprowadzane chaotycznie awaryjne szroty, jak latem rok temu?
4. Czy będzie jakaś współpraca na linii I zespół - II zespół - juniorzy, czy nadal każdy jedzie na własnym wózku? Bo jeżeli mamy mocniej stawiać na młodzież to musi być regularny przepływ informacji, spotkania, konsultacje, wymiana myśli między trenerami.

Widzę, że skupiasz się na obecnej prezesurze, i słusznie, bo to Mioduski ponosi odpowiedzialność obecnie. Ale powiedz mi szczerze, w którym momencie ostatnich 10 lat była realizowana jakaś spójna strategia, odnośnie systemu szkolenia, rozwoju klubu, itp.? PRowska walka o Gui i Vadisa jest w moich oczach czymś podobnym do mamienia nam oczu wizją Chukwu i Necida, jako następców Niko i Prijo. Tak jak pisałem wyżej, moim zdaniem nie widać było niemal żadnej ciągłości pomiędzy kolejnymi trenerami Legii. Przykład z treningami indywidualnymi, które wszyscy chwalili i miały konkretne przełożenie na rozwój piłkarzy, a później zostały kompletnie wyrzucone, bo przyszedł nowy trener, jest moim zdaniem modelowym przykładem. Odnosiłem wrażenie, że nie dba się wystarczająco o to, aby klub rozwijał wedle jakiegoś planu. Choć wiele o tym mówiono.

Tak, jak wspominałem, moim zdaniem model funkcjonowania klubu powinien być jeden. A nie zmieniać się w zależności od trenera. Myślę, że w klubie powinni pracować na stałe fachowcy, którzy będą wyznaczać kierunek rozwoju. Niedopuszczalna jest według mnie sytuacja, w której po trenerze zostaje pustynia z wielbłądami do wykarmienia(niewypały transferowe) i nagle wszyscy się zastanawiają czy przyjąć model czeski, hiszpański, francuski, chorwacki, szwajcarski, lub może jednak kanadyjski. Moim zdaniem opcje są dwie, które powinny być poprzedzone konkretną i fachową debatą:
1. Inwestujemy ŚWIADOMIE w WYBRANEGO trenera z doświadczeniem i nazwiskiem, który jest panem i władcą. Ale od razu zakładamy, że choćby się waliło i paliło, on ma zostać na 2-3 lata. Bo jego zadaniem jest sportowe przeobrażenie klubu w pożądanym kierunku.

2. Sami wyznaczamy kierunki sportowego rozwoju. Jakie są założenia, co chcemy osiągnąć. Wtedy ŚWIADOMIE WYBIERAMY takiego trenera, który je rozumie i będzie współpracował przy realizacji priorytetów. Trener może mieć swoją wizję i charakter, ale musi wiedzieć gdzie pracuje, jakie są cele itp.

Każda decyzja musi jednak mieć sens i być gruntownie przemyślana. Obecny zarząd w tej chwili poszedł drugą drogą, tak mi się wydaje. Nie wyrokuję, czy to dobrze, czy źle. Ryzykiem jest na pewno zatrudnianie trenera, który już poznał Legię, ale jeszcze nie ma wielkiego doświadczenia. Czy jednak większym ryzykiem niż zatrudnianie ad hoc kolejnych trenerów, wyrzucanie niemałych pieniędzy w błoto na niewypały transferowe i odszkodowania za rozwiązywanie umów? Nie wiem. Myślę, że przyjdzie niedługo czas gdy będziemy mogli powiedzieć coś więcej.
Pozdrawiam.
Pułkownik
 • 0 / 0
od razu wyslac do Atalanty oferte wypozyczenia Recy od lipca i druga od stycznia :D
~lklklk
 • 0 / 0
LEGIA JEST GOLODUPCEM-nie ma szans na transfery powyżej 0,5mln ojro.no chyba ze kogos sprzedamy to będą za 750tys ojro a reszta do kiesy wlodarzy
Podpułkownik
 • 1 / 0
Na już potrzebujemy 1 bardzo skutecznego napastnika !!!
=========================================
Gdzie go szukać nie wiem ale musi gwarantować zdobycie w sezonie minimum ok. 20-25 bramek we wszystkich rozgrywkach. W połączeniu z Niezgodą będą stanowili dużą moc. To powinien być priorytet. Pomocnika i obrońcę możemy kupić później po MŚ, jak wyjaśnią się losy Pazdana i Jędrzejczyka.
Mając przykład Szymańskiego trener KLAF powinien włączyć 3-4 obiecujących młodych piłkarzy, żeby nabierali doświadczenia (niech grają ogony).


Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 1 / 0
Powiem ci ,że zawodników pokroju Nico, Pryjo można wyszukać , tylko trzeba robić to dużo wcześniej i nie na już .
Porucznik
 • 0 / 0
Żaden tyle nie gwarantuje i nie zagwarantuje. I żadnego nie będzie "na już".
~Borsalino
 • 0 / 0
Ok Reca i Frankowski nie dla Legii...Kurzawa, Żurkowski zapewne także.
Jak sądzicie, czy są rozpatrywani jacyś inni Polacy czy raczej wzmocnienia nadejdą ponownie z zagranicy ? To że powinno ich być co najmniej 5 świadczy o kolejnym remoncie , no liftingu . Mauricio, Eduardo, Jędza, Radović, Hlousek, Broż, Astiz, Berto czy Kopczyński raczej już nie będą lepsi i warto po 3 z rzędu MP przebudować i odmłodzić ekipę.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ponoć Frankowski bardzo poważnie rozważa propozycję gry w naszych barwach :)
~ssssssss
 • 0 / 0
Reca tez rozwazal..przyszla Atalanta wylozyla konkretny hajs i adios.To samo będzie z Frankowskim-jakis sredniak francuski da 2.5mln które oczekuje Kulesza i pa
~aaaaa
 • 0 / 0
Nantes daje 2.7mln i go zabieraja
Pułkownik
 • 14 / 0
chłopaki ale co wy chcecie konkurować z atalatna? już kiedys o tym pisalem. legia jako mistrz PL z praw TV dostala 16mln zl. czyli jakies 3,5mln funtow. tymczasem mistrz anglii dostal okolo 150mln funtow. zeby nie bylo to spadkowicze do championship dostawali 100-110 mln funtow. my jako mistrz 3,5mln funtow. wiec o czym tu mowa? :)
Generał dywizji
 • 4 / 0
Już Kapustka sobie pograł na zachodzie a uważam go za zawodnika o dwie klasy lepszego od Recy. Teraz możemy Kapustę za parę groszy kupić i odbudować i jeszcze dobrze zarobić w niedalekiej przyszłości.Jestem spokojny o nasze wzmocnienia w lecie .Dziennikarze zajmują się głównie M.Ś , więc my po cichu działamy.
Pułkownik
 • 0 / 0
Byle słabeusz/średniak z Serie A rzuca za grajka z przeciętnego klubu ekstraklasy 4 miliony. To jak my mamy konkurować i wyciągać tych zawodników? Założę się że Frankowski też ma już oferty zza granicy i za moment dostaniemy info że jest "nie dla Legii". Pewnie klub będzie musiał sięgnąć po kolejnego grajka zza granicy, bo to jedyna możliwość aby się wzmocnić/uzupełnić skład w tych realiach.
Starszy kapral
 • 0 / 7
Reca odchodzi do Atalanty za 4 miliony euro. A my ile łącznie żeśmy zarobili na Vadisie,Prijovicu i Nikolicu ? z 6 milionów euro :) żałosne jest ,to jak się teraz patrzy na to za jakie kwoty puściliśmy tych zawodników oraz jak potoczyły się ich super losy (Nikolic a przedewszystkim Prijovic ).
Pułkownik
 • 0 / 4
To pokazuje też jak w Legii marnuje sie pieniądze,sprzedając zawodników za śmieszne pieniądze. Trochę to przykre że taki Reca teoretycznie był przymierzany do Legii a tak naprawdę nie mamy szans nawet startować do negocjacji.
Co to w ogole za porownanie, tamci byli przed trzydziestka.
Starszy kapral
 • 0 / 4
Vigonath no tak bo Reca to przecież 23 letni junior... Bez przesady kolego. Zobaczysz,że Paok opchnie Prijovica za 10-15 milionów.To że zawodnik jest przed 30-stką nie oznacza,ze może być sporo warty.
Z innej beczki, Reca w piatek bedzie w Atalancie za 4 miliony ojro. Troche smutne, ze mlodzi polacy ze srednich klubow wola wyjazd za granice (co jest zawsze niewiadoma) niz gre w Legii i pozniej wyjazd. Swoja droga, nie ma opcji zebysmy dali rade przebic 4 banki.
~FFFFFF
 • 0 / 0
MY BAŃKI NIE MOZEMY PRZEBIC A TEN MARZY O 4 DO PRZEBITKI HEHEHEHEHEHE
Starszy szeregowy
 • 4 / 0
Czytam na naszych Legijnych stronach różne, często nie przychylne komentarze odnośnie naszego trenera-bo to jest trener Legii. Wielu chciałoby Guardioli, Murinho, Zidana, może Kloppa ale nikt nie chce zainwestować swoich własnych pieniędzy na tego typu transfery. Każdy praktycznie poucza, bo uważa się za mądrzejszego a nasze "sponsorowanie" czyli bilety i karnety które kupujemy,koszulki, czy jakieś gadżety nie utrzymają Legii nawet na naszym eklapowym topie-dobrze ,że jest osoba która zainwestowała własne środki i chce aby nasz klub był jeszcze większy. Naszą pracą jest pomóc Legii dopingiem i wsparciem w każdym momencie a nie naśmiewaniem się i obrażaniem tych którzy chcą z Legią osiągnąć sukces. Dean Klafurić nie jest tak wielką niewiadomą jak się wydaje, co nie znaczy ,że ryzyko nie istnieje, ono było jest i będzie nawet przy trenerze z "nazwiskiem", Zarząd wybrał Chorwata więc my powinniśmy wspierać trenera Legii Warszawa na rozliczenia - dobre lub złe przyjdzie czas. Ja ze swego miejsca choć nie siadam na Żylecie to wcale nie czuję się gorszym Legionistą niż inni. A ci co krytykują dla samej krytyki zawsze mogą wspierać czarne dziewczyny z Konwiktorskiej 6, bo czy posypią głowy gdy Klaf odniesie sukces? Trochę się rozpisałem więc na koniec pozdrawiam wszystkich z (L) w sercu.
Major
 • 0 / 0
Trochę pechowe stwierdzenie "Trener jest ważną postacią w Legii, ale nie decyduje o kadrze.". Trener bowiem decyduje o kadrze i powinien mieć wpływ na wzmocnienia. Jeśli Kepcija z Mioduskim będą sprowadzać i narzucać mu zawodników to nic z tego nie będzie...
Legia w tej czy innej formie ma na stanie ponad 40 zawodników + jeszcze kilkunastu z II drużyny oraz jeszcze kilku z CLJ (tak, tak - jak pokazał ostatni sezon tacy młodzi zawodnicy pokazują się w pojedynczych meczach w Ekstraklasie) - jest z czego wybierać !!!!
Może nowy/stary Trener pokaże ,ze można w pełni wykorzystać drzemiący potencjał tych wszystkich zawodników.

1 Adam Hlousek 22 Lukasz Turzyniecki
2 Arkadiusz Malarz 23 Marko Vesovic
3 Arkadiusz Najemski 24 Mateusz Holownia
4 Artur Jedrzejczyk 25 Mateusz Praszelik
5 Brian Iloski 26 Mateusz Zyro
6 Cafú 27 Maurício
7 Cezary Miszta 28 Michal Kopczynski
8 Chris Philipps 29 Michal Kucharczyk
9 Cristian Pasquato 30 Michal Pazdan
10 Domagoj Antolic 31 Mikolaj Kwietniewski
11 Dominik Nagy 32 Miroslav Radovic
12 Eduardo 33 Radoslaw Cierzniak
13 Hildeberto 34 Radoslaw Majecki
14 Iñaki Astiz 35 Rafal Makowski
15 Jaroslaw Niezgoda 36 Robert Bartczak
16 Kasper Hämäläinen 37 Sandro Kulenovic
17 Konrad Jalocha 38 Sebastian Szymanski
18 Konrad Michalak 39 Tomasz Jodlowiec
19 Krzysztof Maczynski 40 Vamara Sanogo
20 Lukasz Broz 41 Vjaceslavs Kudrjavcevs
21 Lukasz Moneta 42 William Rémy

1 Aleksander Waniek 18 Maksymilian Sitek
2 Amos Shapiro-Thom 19 Mateusz Bondarenko
3 Bartlomiej Ciepiela 20 Mateusz Grudzinski
4 Bartlomiej Kukulowicz 21 Mateusz Olejarka
5 Bartosz Gesior 22 Mateusz Szwed
6 Bartosz Rymek 23 Michal Gladysz
7 Filip Czach 24 Michal Golunski
8 Grzegorz Aftyka 25 Michal Goral
9 Kacper Czajkowski 26 Michal Karbownik
10 Kacper Pietrzyk 27 Michal Krol
11 Kacper Welniak 28 Michal Mydlarz
12 Kamil Bielikow 29 Mieszko Lorenc
13 Kamil Orlik 30 Mikolaj Neuman
14 Konrad Matuszewski 31 Oskar Wojtysiak
15 Lukasz Lakomy 32 Patryk Konik
16 Lukasz Zjawinski 33 Pawel Lakota
17 Maciej Rosolek 34 Piotr Cichocki
Generał brygady
 • 0 / 0
Dzięki za solidną robotę :-)
Oczywiście nie ma co się łudzić, że nawet połowa tych piłkarzy zostanie w pierwszej Legii. Ja jednak mam nadzieję, że będą się rozwijać, pracować na treningach, po treningach, aby ich wartość rosła. Żeby młodzi piłkarze zwłaszcza rozumieli, że nawet jeśli nie dadzą rady w Legii, mogą być dobrymi piłkarzami gdzie indziej. A klub mógłby zarobić na ich transferach.
Pozdrawiam.
~skiz
 • 0 / 0
Turzyniecki ciezka kontuzja
Sierżant
 • 0 / 0
Miejmy nadzieję, że wzmocnienia (a przynajmniej 2 z 3 obiecanych) będą do końca tego tygodnia. Jakby pełna kadra (kadrowiczów nie liczę - jest duze prawdopodobieństwo, że już ich nie zobaczymy...) przepracowała pełne przygotowania to nie powinniśmy się wstydzić pucharów jak w ubiegłym roku.
Generał broni
 • 0 / 0
Spokojnie. Okno transferowe podobno otwiera się1 lipca, nie dotyczy to tych z kartą w ręku.

Podejrzewam, że zagramy eliminacje do LM w starym składzie personalnym, a dopiero, jak będzie szansa na wskoczenie do grupy LM lub LE, to będzie poważniejsze wzmocnienie.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
To teraz jeszcze wzmocnić skład i ogień powodzenia życzę nowym starym trenerom
~WK
 • 0 / 0
Do końca tygodnia do Warszawy ma przylecieć nowy napastnik.Kozak piłkarz.
Klaf, jakby co, to pamiętaj, że masz wsparcie od Old Kibola!

Tylko mnie nie zawiedź!
~kopacz
 • 0 / 0
a na czym to wsparcie ma polegac?
Podpułkownik
 • 1 / 0
Panie trenerze wielkie gratulacje, wpadł Pan do Legii chyba na wielkim farcie ale ja życzę Panu, żeby został tu na co najmniej 10 lat!
~fandeana
 • 0 / 0
Trener już jest, to teraz panie Mioduski dobre transfery.
1. Carlitos. Jeszcze z nikim nie podpisał umowy, więc jest szansa że Legia go weźmie, bo Skisła nie będzie miała innego wyjścia
2. VOO. Nie ma na co czekać tylko go załatwić jak najszybciej.
3. Inne transfery to tylko dodatek do oczekiwanych przez kibiców 2 pierwszych pozycji.
Jeszcze trzeba pozbyć się Jędzy i Maki, to będzie kasa na pensje dla Carlitosa i VOO.
Tylko tyle ma pan zrobić panie Mioduski.
Legia ma trenera i to jest teraz najważniejsze. Można pisać, że ten, czy tamten byliby lepsi, ale wszystkim się nie dogodzi. Markiewicz byłby za stary, Brzęczek wiadomo, a kto inny niedoświadczony. Wszystkim nie dogodzisz. Też mam wątpliwości co do Klafa, ale jeżeli mam być szczery, to większe budził u mnie Jozak. Czy Klaf to mój wymarzony trener dla Legii? Nie. Natomiast mam świadomość, że nikt renomowany do nas obecnie nie przyjdzie, bo mamy swoje ograniczenia, jak również taki trener ma ciekawsze alternatywy. Z Polski nikogo nie widzę, bo widziałem już zbyt wielu trenerów z jedna, dobrą rundą. Co do słów o oczekiwaniach 8 transferów i powoływania się na spełnienie takowych przez Mioduskiego w przypadku Jozaka. To chyba dobrze, że wyciągnął DM wnioski i jest świadom tego, czym dysponuje. Przecież finalnie okazaliśmy się najlepsi. I nie chcę przez to powiedzieć, że jest kadrowo super. Chodzi o to, że trzeba 2-3 zawodników, którzy coś wniosą do drużyny. Na pewno kogoś sprzedamy, na pewno nie przyjdzie nikt, kogo z miejsca, jednogłośnie uznamy za wzmocnienie. Przerabialiśmy to już dziesiątki razy.
Na koniec najważniejsze - życzę teraz Klafowi sukcesów, bo to oznaczać będzie spełnienie również naszych oczekiwań.
Generał broni
 • 0 / 0
Najważniejszym wzmocnieniem jest stabilizacja składu, a nie wymiana 8 zawodników co rundę. Zanim się zgrają, kończy się runda... i tak co pół roku przerabiamy to samo.
Ilekroć przechodziliśmy rewolucję, tyle razy było rozczarowanie. Zawsze pojawiały się perełki, a teraz udało się dowieźć ostateczny (wielki) sukces, ale umówmy się - było ciężko. Po prostu polski klub nie jest w stanie sprowadzić 8 czy 10 porządnych zawodników. Zgranie oczywiście też jest ważne, ale też zawsze przy takiej grupie będą odpady - kiedyś Antek bramkarz czy nieogar Kneżević, teraz pewnie Muricio. I tak obecnie jest lepiej niż za truskawkowego zaciągu. Chociaż nic nie przebije Pogoni Ptaka z pociągami Brazylijczyków, choć może były to kontenery...
Generał brygady
 • 1 / 0
"Liczy się dla nas rozwój zawodników." - tak powiedział o sobie i Klafuriciu Ivan Prelec.
Mam nadzieję, że Legia wróci do większej pracy indywidualnej, jak było w czasach Berga.
~Sobieryba
 • 0 / 0
Wszystko niby fajnie, spoko że Dean zostaje,
jedno małe ale takie że Legia rzeczywiście potrzebuje na dzisiaj tak z 8 transferów....
Porucznik
 • 0 / 0
Który nasz trener ostatnio przygotował drużynę latem, dotrwał do maja i zdobył mistrza ? Czyżby Janek ?
Porucznik
 • 0 / 7
Zdjęcie Mioduskiego doskonale obrazuje jak on jest zadowolony z tego, że to jednak Klaf będzie trenerem...
Major
 • 4 / 0
Teraz się dopiero zacznie prawdziwy egzamin dla Klafa. Zobaczymy jak przygotuje drużynę do sezonu.
Starszy sierżant
 • 4 / 0
Powodzenia trenerze, myślę że wszyscy tutaj trzymamy kciuki. Oby to był początek wspaniałej trenerskiej kariery.
Generał brygady
 • 1 / 0
Każdy z nas, mnie nie wyłączając, wydaje mi się, że ma mniejsze lub większe wątpliwości względem Klafa. Mam nadzieję, że to właśnie będzie jego siłą.
"Kibice wątpią, prezes chce mnie wcisnąć w tryby, niektórzy grajkowie zacierają ręce, że będą wczasy - no to ja Wam k...a wszystkim pokażę!"
Mam nadzieję, że taka motywująca złość właśnie siedzi w Klafuriciu i zaowocuje trenerem, który nie da sobie w kaszę dmuchać i solidną pracą rozwieje wszystkie wątpliwości.
Powodzenia!
~Leśny Dziadek
 • 0 / 0
Klafu dajesz!!!!
Plutonowy
 • 1 / 0
Jestem ciekaw jak to wszystko się ułoży. Do tej pory zatrudniało się szkoleniowców i słynną wizję i strategię klubu "trochę" się podporządkowywało do nowego "trenera (do)na lata". Teraz ma być odwrotnie, trener ma się dopasować do wizji i strategi klubu, Prezes nawet wspomniał jakiś czas temu w wywiadzie, że nie zatrudni nowego trenera z nowym całym sztabem szkoleniowym, że Vuković i trener przygotowania motorycznego na bank zostają z zespołem i wydaje mi się że to było głównym powodem dlaczego wszyscy kandydaci mieli trochę pod górkę w negocjacjach.

Miałem mieszane uczucia co do zatrudnienia Klafa, ale na tą chwilę wydaje się to optymalne rozwiązanie.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Możesz mieć rację, o ile rzeczywiście tak wyglądała sprawa zatrudnienia sztabu.
~andreas
 • 0 / 0
Powodzenia w europejskich pucharach. Poprawy stylu gry. Karnet kupuję i za chwilę mecze ligowe i pucharowe.
Generał broni
 • 2 / 0
Ja bym Broźa zostawił a jako zmiennika wziął Nawotkę. ma podobne charakterystyki do Bereszyńskiego i może być w przyszłości dobrym PO.
Myślę że najbardziej obiecujący wychowankowie powinni zostać w Legii bo jednak trenowanie i granie w dobrym otoczeniu i pod presją jaka panuje w Legii jest lepszą szkołą niż granie "na dzidę" w innych klubach.
Nie wiem czy Hołownia jest już gotowy ale z całą pewnością powinien zostać Michalak. ma do poprawy grę kombinacyjną ale gdzie sie ma jej nauczyć jeśi nie w Legii która często musi grac atakiem pozycyjnym a do tego ma zawodników którzy mają umiejętności techniczne. A do tego Michalak jest szybki więc do gry z kontry ( w pucharach) też się nadaje.
Liczę że Praszelik też się rozwinie, ma zmysł do gry kombinacyjnej.
Jednym słowem, powinniśmy mieć kilku wychowanków i ich "budować" w Legii.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Młody gracz w otoczeniu dobrych albo bardzo dobrych piłkarzy powinien się nieźle rozwinąć, więc też jestem za. Jednak nie zastąpi to 2-3 prawdziwych wzmocnień. Można dokooptować ich wtedy do bardzo dobrych grajków.
Generał brygady
 • 0 / 0
Mam podobne zdanie. Pod warunkiem jednak, że młodzież zmierzy się z konkretnymi zasadami, a nie będzie głaskana. Wierzę, że nawet jeśli nie dadzą rady w Legii to pójdą za normalne pieniądze gdzieś dalej.
Pozdrawiam.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Już tak na koniec
Panie Klafurić dobrze Panu z gęby patrzy
~vertp
 • 0 / 0
skończ bo jesteś żałośny
Generał brygady
 • 0 / 5
Szkoleniowiec chcący osiem transferów od razu, nie pasuje do naszego klubu.

Jakoś Jozak w którym się Pan zakochał potrzebował ośmiu i ich dostał, nawet sam Pam tak uważał że te zmiany były potrzebne.

Czyli pewnie byli sensowni kandydaci lecz zażądali pieniędzy na transfery...Oczywiście nikt by tu znowu nie chciał wietrzenia szatni ale tak z 3 solidne wzmocnienia do pierwszego składu na ten moment sa nieodzowne
Porucznik
 • 0 / 0
Przecież o transferach w zimie decydował Kepcija. I było to specjalnie zrobione wtedy, żeby na lato już byli w klubie.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Powodzenia Panowie!
~XXXXXXXX
 • 0 / 0
Remy,Vesovic i Szymanski mają oferty z innych klubów wspomniał też o tym Mioduski w Cafe Futbol.Legia wszystkie odrzuciła.Pojawiają się też zapytania o Niezgode a jeszcze się okienko nie otworzyło.Jednak kluby z silniejszych lig chcą piłkarzy Legii a tu czytam jaki mamy słaby skład.
~GRANATY
 • 0 / 0
"Potrzebujemy jednak dwóch stylów gry: na Europę i Ekstraklasę."

Chyba nikt do tej pory tego nie zauważył albo głośno o tym nie mówił. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Jak chcesz grać ładną europejską piłkę to cię tu zakopią.

Ja jestem zadowolony z tego wyboru. Inteligentny facet. W przypadku braku konkretnego uznanego fachowca po ostatnim meczu sezonu to nie ma co kombinować tylko dać mu pracować. Wierzę w ten skład ludzi.
Pułkownik
 • 13 / 0
W bundeslidze co chwile odkrywani są nowi trenerzy, z rezerw, z drużyn młodziezowych itp i co? I się sprawdzają i wszyscy są pod wrażeniem naszych zachodnich sąsiadów jak potrafią stawiać na świeżą krew. Żeby trener się zbudował musi dostać szansę, liczę że Dean się zbuduję w Legii i będziemy dumni, że oszlifowaliśmy trenerski talent. Powodzenia trenerze.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Dokładnie tak. A chorwacka myśl szkoleniowa wydaje się porównywalna do tej bundesligowej.
dobra, nie ma co narzekać. Musiał czymś błysnąć w trakcie planowania, skoro Miodek stawia na niego swoje własne miliony.

mam dziwnie optymistyczne nastawienie do niego, mam wrażenie, że da radę.
Pułkownik
 • 0 / 0
@kierownik - Podobno pierwsze wrażenie jest najważniejsze.