Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

17.09.2023 23:20

(akt. 18.09.2023 01:11)

Wygraną 4:0 (2:0) zakończył się dzisiejszy mecz Legia Ladies z Fortami Piątnica i było to trzecie zwycięstwo ligowe w sezonie.

Mecz rozpoczął się idealnie dla legionistek. Już w drugiej minucie wywalczyły rzut wolny na wprost bramki, tuż za linią pola karnego. Strzał po ziemi oddała Klaudia Grodzka, piłka przeleciała obok zawodniczek w murze i odbiła się od jednej zawodniczek Fortów stojącej w polu karnym. Najszybciej dopadła do niej Amelia Przybylska i z kilku metrów strzeliła do bramki.

W 15 minucie ta sama zawodniczka zdobyła drugiego gola, po ładnym prostopadłym podaniu Małgorzaty Lesińskiej. Przybylska wyszła sam na sam i pewnie strzeliła obok wybiegającej bramkarki.

Po szybko zdobytym prowadzeniu wydawało się, że kolejne bramki będą tylko kwestią czasu. I chociaż Legia Ladies miały przewagę, i łatwo przejmowały większość piłek w środku pola, to gra z przodu wyraźnie się nie kleiła. Było sporo niedokładności i niecelnych kluczowych podań, a groźniejszych okazji do zdobycia bramek praktycznie nie było. Na szczęście piłkarki Fortów, też nie miały wielu składnych akcji. Po przejęciu piłki jak najszybciej próbowały ją zagrywać do przodu, gdzie nasza obrona Alicja Kubik, Patrycja Marciniak i czyszcząca wszystko po lewej stronie Justyna Bartman, nie miały problemów z rozbijaniem akcji gości. Taki szarpany obraz gry, mieliśmy do końca pierwszej połowy po której Legia Ladies schodziły na przerwę z dwubramkową przewagą.

Tuż po przerwie mieliśmy dwie bardzo ładne akcje legionistek. Najpierw Przybylska po wrzutce w pole karne Rozalii Pietrzak, strzeliła tuż obok słupka, a chwilę później sama Pietrzak mocno strzeliła spoza pola karnego. Jej strzał bramkarka z trudem przerzuciła ponad poprzeczkę. Potem nastąpił okres gry podobny do tego jaki widzieliśmy w pierwszej połowie. Optyczna przewaga legionistiek, ale sporo niedokładności i brak większego zagrożenia pod bramką. Piłkarki z Piątnicy, za to zagrały bardziej aktywnie i miały nawet swoje okazje, ale na szczęście Natasza Koper nie miała większych problemów z obroną strzałów.

Punktem zwrotnym była 66 minuta. Grająca na lewym wahadle Aleksandra Kurzelowska dostała podanie od Marty Chmielewskiej z lewej strony pola karnego, wywalczyła sobie pozycję do strzału i celnie strzeliła w krótki róg bramki Fortów. W tym samym czasie nad Warszawą rozpoczęła się ulewa i wyglądało jakby te warunki bardziej odpowiadało legionistkom.

Kilka minut później padła czwarta bramka. Aneta Wasiak, która chwilę wcześniej zastąpiła Kurzelowską, ponownie po podaniu ze środka pola od Chmielewskiej na lewe skrzydło, wygrała pojedynek z obrońcą gości, wbiegła w pole karne tuż przy linii końcowej i podała idealnie do wbiegającej Grodzkiej, która z linii pięciu metrów pewnie umieściła piłkę w siatce.

Ta bramka już ostatecznie podcięła skrzydła gościom. Do końca meczu legionistki miały już wyraźną przewagę i sporo sytuacji strzeleckich. Najlepsze w 82 minucie Natalia Chwedczuk, która po rzucie rożnym, główką trafiła w poprzeczkę, oraz Izabela Przegalińska w 89 minucie gdzie po kolejnym prostopadłym podaniu od Lesińskiej była sam na sam z bramkarką Fortów. Niestety strzał i dobitkę bramkarka obroniła.

W meczu na szczycie FUKS zremisował z Polonią 1:1. Diamenty pokonały 3:2 Zamłynie i to one wraz z Legią zostały jedynymi zespołami z kompletem trzech ligowych zwycięstw.

Przed dzisiejszym spotkaniem na Łazienkowskiej odbyły się także dwa inne spotkania drużyn Legia Ladies. Druga drużyna w IV lidze pokonała rezerwy Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Warszawskiego także 4:0, po bramkach znanych z występów w seniorkach Klaudii Świstek (2) i Gabrysi Hajkiewicz. Czwarty gol zdobyła Karolina Klimek. Za to w meczu CLJ U16 nasze juniorki bezbramkowo zremisowały z Ekosportem Białystok.

Drużyna seniorek w następnej kolejce III ligi zagra na Konwiktorskiej z Polonią.

LSS Legia Ladies – Forty Piątnica 4:0 (2:0)

Bramki: Przybylska (2’, 15’), Kurzelowska (66’), Grodzka (71’)

Skład Legii: Koper – Kubik (41’ Chwedczuk), Marciniak (75’ Żmijewska), Bartman (75’ Caban), Chmielewska, Pietrzak (60’ Jasińska), Lesińska, Przybylska (70’ Staszewska), Moura Pietrzak (63’ Przegalińska), Grodzka, Kurzelowska (70’ Wasiak)