Kolejny koncert Sebastiana Szymańskiego

Redaktor Marcin Szymczyk

10.01.2024 20:41

(akt. 10.01.2024 20:53)

Zaledwie 45 minut gry, a gol i dwie asysty – to dorobek byłego piłkarza Legii, Sebastiana Szymańskiego w meczu ligi tureckiej. Wystarczyły mu 4 minuty!

Fenerbahce grało mecz 16. kolejki ze znajdującym się w strefie spadkowej Konyasporem. Wygrało aż 7:1 litując się nieco nad przeciwnikiem, bo do przerwy było 5:0 i trener ściągnął z boiska gwiazdy: Sebatiana Szymańskiego i Edina Dżeko.

„Szymi” miał kosmiczną końcówkę pierwszej połowy. W 40. minucie asystował przy golu Dżeko, następnie przy bramce zdobytej przez Merta Muldura. Po kolejnych 120 sekundach reprezentant Polski strzelił gola po ładnej kombinacyjnej akcji.

Dorobek środkowego pomocnika w tym sezonie ligi tureckiej, to 12 goli i 13 asyst w 31 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

W lidze Fenerbahce jest liderem. Ma 19 rozegranych meczów i 50 punktów, o trzy wyprzedza Galatasaray, które ma o jedno spotkanie mniej.