Koszykówka 3x3: Legia wicemistrzem Lotto Ligi

Źródło: legia3x3.com

24.02.2024 20:30

(akt. 24.02.2024 20:43)

Legia LOTTO 3x3 Warszawa – w składzie Arkadiusz Kobus, Krystian Koźluk, Michał Wojtyński i Jacek Gwardecki – została wicemistrzem drugiej edycji LOTTO 3x3 Ligi. Turniej finałowy odbył się w sobotę, 24 lutego, w Arenie Sosnowiec.

Legioniści zapewnili sobie awans do turnieju finałowego podczas turnieju kwalifikacyjnego, rozegranego we wrześniu zeszłego roku. Wówczas w miejsce Jacka Gwardeckiego, w stołecznym zespole występował Piotr Robak. W 1/4 finału warszawiacy pewnie pokonali Śląsk Wrocław (21:13), a w półfinale wygrali z Anwilem Włocławek (22:14).

Finał pomiędzy Legią a Spójnią lepiej rozpoczęli rywale, lecz "Zieloni Kanonierzy" odrobili straty, wyszli na 3-punktowe prowadzenie i wydawało się, że zapewnią sobie wygraną, ale przy stanie 20:20 Michał Wojtyński został zablokowany, a stargardzianie zdobyli zwycięski punkt za sprawą Damiana Krużyńskiego (MVP).

Zwycięzca drugiej edycji LOTTO 3x3 Ligi otrzymał – oprócz pucharu – nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych, drugi z finalistów 20 tys., a brązowy medalista 10 tys. zł.