News: Koszykówka: Awans jest nasz! (akt.)

Koszykówka: Awans jest nasz! (akt.)

25.04.2014 21:00

(akt. 13.12.2018 19:48)

Koszykarze Legii wygrali trzeci i decydujący mecz z Notecią Inowrocław i awansowali do I ligi. Tylko początek spotkania należał do gości, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 13:12. W drugiej części gry oglądaliśmy długo pokaz nieskuteczności. W końcu legioniści zaczęli trafiać i szybko powiększali przewagę. Prowadzenia nie oddali już do końca spotkania wygrywając 66:51. Po zakończeniu spotkania koszykarze rozpoczęli świętowanie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. „Awans jest nasz!” – niosło się długo po hali i ulicach Warszawy.

Fotoreportaż z meczu - kliknij tutaj

Spotkanie z trybun oglądał prezes Legii Bogusław Leśnodorski. - Mam nadzieję, że ich potęga się odrodzi. W tej chwili jest super, świetnie. W tej drużynie podoba mi się przede wszystkim to, że walczy, że jest kilku młodych chłopaków. W pierwszej lidze tak dobrze, jak teraz, pewnie nie będzie. Potrzeba więcej pieniędzy, jest drożej. Ale będziemy robili, co możemy - powiedział tuż po finale Leśnodorski dla Warszawa.sport.pl. Tym samym koszykarze Legii po dziesięciu latach przerwy wracają na parkiety pierwszej ligi. Po ostatnim gwizdku na parkiet wbiegli szczęśliwi kibice, odpaliły szampany, radość potrwa pewnie do późnej nocy.

Mecz poważną kontuzją okupił kapitan zespołu Paweł Podobas - zerwanie więzadła rzepki i zamiast świętować z kolegami, pojechał karetką do szpitala. Po meczu pojechali do niego trener i zawodnicy by razem cieszyć sie z awansu.

By grać w pierwszej lidze Legia musi udokumentować budżet na 400 tys. złotych, wzmocnić zespół i rozwiązać problem hali - ta na Bemowie nie spełnia wymogów imprezy masowej, a Torwar jest za drogi.

Legia Warszawa - Noteć Inowrocław 66:51 ( 12:13, 17:10, 24:15, 13:13 )