News: Koszykówka: Dogrywka zadecydowała o przegranej

Koszykówka: Dogrywka zadecydowała o przegranej

Kamil Gieroba

24.10.2015 19:26

(akt. 07.12.2018 19:25)

Trzecia porażka z rzędu koszykarzy Legii Warszawa stała się faktem. Tym razem legioniści ulegli zespołowi KS Spójnia Stargard Szczeciński 80-82, a o wyniku decydowała dogrywka.

Już pierwsza kwarta pokazała, że to nie będzie łatwy mecz dla Legii, choć co prawda przyjezdni wygrali jednym punktem (21-20). W drugiej kwarcie goście grali dość nerwowo i robili niepotrzebne faule, a Spójnia to wykorzystała i odskoczyła na pięć punktów.

Z czasem Legia coraz bardziej odrabiała straty. Trzecią kwartę wygrała jednym punktem (18-17), a w czwartej zyskali kolejne cztery oczka zapasu, doprowadzając tym samym do remisu w całym meczu 72-72. O zwycięzcy musiała zadecydować zatem dogrywka.

W doliczonym czasie trwała walka rzut za rzut, póki Spójnia przy stanie 80-78 otrzymała dwa rzuty wolne. Rafał Bigus je wykorzystał i gospodarze przez ostatnie dwie minuty nie pozwolili już na odrobienie strat.

W następnej kolejce Legia zagra z Sokołem Łańcut. Mecz odbędzie się w piątek 30.10 na Kole.

I Liga: Spójnia Stargard Szczeciński - Legia Warszawa 82-80 (20-21, 19-13, 17-18, 16-20, 10-8)

Legia: Szumełda-Krzycki (0 pkt.), Aleksandrowicz (12), Malewski (0), Bierwagen (5), Ł. Wilczek (6), Trybański (2), M. Wilczek (11), Paszkiewicz (16), Linowski (10), Andrzejewski (0), Parzych (16), Kosiński (2)