Koszykówka: Dwunaste zwycięstwo w lidze!

Redaktor Michał Grzegorczyk

Michał Grzegorczyk

30.01.2022 21:45

(akt. 31.01.2022 09:24)

Koszykarze Legii wygrali u siebie 73:60 z HydroTruckiem Radom w 20. kolejce Energa Basket Ligi. Dla warszawiaków to 12. zwycięstwo w lidze.

Niedzielne spotkanie miało być pojedynkiem dwóch wybitnych strzelców Roberta Johnsona i A. J. Englisha, niestety po powrocie ze Stanów ten drugi decyzją trenera nie dostał szansy zaprezentowania się przed warszawską publicznością. Wynik spotkania celnym rzutem z półdystansu równo z kończącym się czasem 24 sekund zdobył Raymond Cowels. Dobry pocżatek w barwach drużyny z Radomia notował niziutki rozgrywający Anthony Irleland, po którego 4 punktach z rzędu był remis po 4. W kolejnych minutach agresywna obrona gości sprawiała ogromne problemy "Zielonym Kanonierom" i po punktach z kontry Irelanda było 4:8. Po 3 minutach przewagi gości ich serię punktową przerwą celną trójką kapitan Legii Łukasz Koszarek. Po zmianach w drużynie trenera Wojciecha Kamińskiego w poczynaniach legionistów widać było więcej energii, dobrą zmianę dał Grzegorz Kaminski, a efektowne punkty wsadem z kontry po podaniu Strahinji Jovanovicia zdobył Robert Johnson wyprowadzając Legię na 5 punktowe prowadzenie. Nowy rzucający legionistów ładnym rzutem z półdystansu ustalił wynik tej odsłony na 22:12.

Kolejną ćwiartkę ponownie rewelacyjnie rozpoczął Ireland, rozgrywający Hydrotrucka najpierw trafił zza łuku, by po chwili popisać się akcją 2+1. Po drugiej strony parkietu zaczął szaleć Johnson, który z dużą łatwością dorzucił kolejne 4 "oczka" dla Legii. Po kilku zmianach w składach mecz się wyrównał i obie strony miały problem ze zdobywaniem punktów. W połowie tej odsłony akcją 3+1 popisał się Cowels, a po chwili po pięknej pompce, kolejną trójkę dorzucił Koszarek i Legia wyszła na 15 punktowe prowadzenie. Ostatecznie na przerwę podopieczni trenera Kamińskiego schodzili prowadząc 41:27.

W przerwie spotkania jeden z kibiców Legii w konkursie rzutów z połowy wygrał 6000 zł trafiając za pierwszą próbą, całą nagrodę postanowił przeznaczyć na WOŚP.

Po zmianie stron legioniści grali zupełnie bez energii i w pierwszych trzech minutach pozwolili gościom na serię punktową 6:0. Niemoc Legii przerwał celną trojką Koszarek, ale to goście prezentowali się lepiej i na parkiet musieli wrócić Johnson i Dariusz Wyka. W połowie kwarty po celnej trójce Ahmeda Isamela Hilla strata Hydrotrucka zmalała do zaledwie 4 "oczek", na szczęście dla legionistów wreszcie w ataku pokazał się Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, który popisał się akcją and one. Z każdą kolejną minutą legioniści grali mądrzejszą koszykówkę i po mału, dzięki dobrej obronie, powiększali prowadzenie, ostatecznie prowadząc po 30 minutach 58:44.

Początek ostatniej odsłony to wiele błędów z obu stron i mało skutecznych akcji. Jednak po 4 minutach gry dwie kolejne akcje 2+1 Cowelsa i Skificia dały Legii 22 punktowe prowadzenie. Przy tak dużej przewadze legioniści zmniejszyli intensywność gry w obronie i pozwolili gościom na serię punktową 9:0. Przez następne 2,5 minuty żadna z drużyn nie potrafiła znależć drogi do kosza i ostatecznie Legia wygrała z Hydrotruckiem Radom 73:60.

W najbliższą środę (2.02, godz. 17:30) Zieloni Kanonierzy zmierzą się na własnym terenie z ZZ Leiden w 4. kolejce II rundy FIBA Europe Cup.

Legia Warszawa - HydroTruck Radom 73:60 (22:12, 19:15, 17:17, 15:16)

Legia: Grzegorz Kamiński 14 pkt. 1 zb., Robert Johnson 12 pkt. 2 zb. 3 as. 5 str., Raymond Cowels III 11 pkt. 2 zb., Łukasz Koszarek 9 pkt. 2 zb. 1 as., Strahinja Jovanović 7 pkt. 5 zb. 5 as., Jure Skifić 7 pkt. 4 zb., Adam Kemp 6 pkt. 10 zb. 2 as., Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 5 pkt. 3 zb. 3 as., Dariusz Wyka 2 pkt. 6 zb. 1 as.,  Grzegorz Kulka 0 pkt. 2 zb., Szymon Kołakowski-, Jakub Sadowski-,

HydroTruck: Danilo Ostojić 16 pkt. 9 zb. 4 as., Anthony Ireland 14 pkt. 4 zb. 4 as., Mike Moore 12 pkt. 10 zb. 1 as., Filip Kraljević 5 pkt. 7 zb. 4 str., Ahmed Ismael Hill 5 pkt. 1 zb. 1 as., Aleksander Lewandowski 5 pkt., Paweł Dzierżak 3 pkt. 2 zb. 1 as. 4 str., Filip Zegzuła 0 pkt. 1 zb. 2 as., Maciej Żmudzki 0 pkt. 3 zb., Jakub Zalewski 0 pkt., Filip Karczemny-, Daniel Wall-