News: Koszykówka: Kolejny rok bez awansu

Koszykówka: Kolejny rok bez awansu

Marcin Słoka, Michał Grzegorczyk

18.05.2016 20:07

(akt. 07.12.2018 14:50)

Koszykarze Legii Warszawa przegrali decydujące spotkanie o awans do Tauron Basket Ligi. Legioniści ponieśli wyjazdową porażkę 78:88 z Miastem Szkła Krosno w piątym meczu finałów fazy play-off. Dla "Wojskowych" oznacza to kolejny rok rywalizacji w I lidze, natomiast dla Miasta Szkła historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Podobnie jak w niedzielnym meczu rozegranym w hali przy ul. Obrońców Tobruku, pierwsze minuty pojedynku nie zwiastowały niczego niedobrego dla Legii. "Wojskowi" prowadzili po kilku minutach 7:8, jednak chwilę potem gospodarze zdobyli 7 punktów pod rząd. Legioniści zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 18:18, a nawet jednopunktowego prowadzenia w drugiej kwarcie, ale potem było już tylko gorzej.

Do przerwy zespół z Krosna prowadził 47:36, by ostatecznie utrzymać przewagę oscylującą w okolicach 10 punktów aż do końcowej syreny. Finalnie spotkanie decydujące o awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej zakończyło się zwycięstwem Miasta Szkła 88:78, co oznacza dla legionistów drugą z rzędu nieudaną walkę o zwycięstwo w I lidze.

Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa 88:78

(20:18, 27:18, 20:23, 21:19)

Stan rywalizacji 3:2 Miasto Szkła Krosno awansuje do Tauron Basket Ligi.

Statystyki:

Legia Warszawa:  Adam Parzych 19 pkt. 3 zb., Adam Linowski 14 pkt. 2 zb. 1 as. ,  Grzegorz Kukiełka 13 pkt. 4 zb. 4 as., Tomasz Andrzejewski 10 pkt. 5 zb. 1 as.,  Michał Aleksandrowicz 9 pkt. 2 zb. 2 as., Marcel Wilczek 8 pkt. 9 zb., Cezary Trybański 3 pkt. 2 zb. 1 as.,  Łukasz Wilczek 2 pkt. 2 zb. 5 as., Andrzej Paszkiewicz 0 pkt. 1 as., Grzegorz Malewski 0 pkt. 1 zb., Mateusz Bierwagen 0 pkt., Bartłomiej Ornoch -

Miasto Szkła Krosno: Filip Małgorzaciak 15 pkt. 3 zb. 1 as., Dariusz Wyka 12 pkt. 11 zb. 3 as. 5 bl., Dariusz Oczkowicz 11 pkt. 6 zb., Michał Baran 11 pkt. 3 as.,  Jakub Dłuski 10 pkt. 9 zb. 4 as., Dawid Bręk 9 pkt. 2 zb. 4 as.,  Wojciech Pisarczyk 9 pkt. 2 zb. 1 as., Szymon Rduch 7 pkt. 1 zb., Patryk Pełka 4 pkt. 2 zb., Szymon Jaworski -, Hubert Rak-.