News: Koszykówka: Udane rozpoczęcie sezonu

Koszykówka: Legia lepsza od Polonii, Legia dalej w grze

Jan Szurek

22.03.2014 17:12

(akt. 04.01.2019 13:55)

W rozegranym dziś przy ul, Konwiktorskiej meczu w ramach I rundy play-off koszykarze Legii, po niezwykle emocjonującym i wyrównanym pojedynku, pokonali Polonię 76:75. Nasi zawodnicy prowadzili w zasadzie od początku spotkania, po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 53:41. Nic nie zapowiadało takich emocji, ale gospodarze cały czas gonili Legię i w czwartej części gry osiągnęli nawet kilku punktową przewagę. Na minutę przed końcem legioniści prowadzili 75:73, ale Polonia zdołała wyrównać. Nasi koszykarze wyszli na prowadzenie po jednym celnym rzucie osobistym, zaś gospodarze już nie zdążyli przeprowadzić akcji.

Tym samym Legia pokonała Polonię w pierwszej fazie play-off 2:0. Kolejny mecz legioniści zagrają w sobotę 29 marca o 19:30 w hali na Bemowie. Przeciwnikiem będzie zwycięzca dwumeczu MKS Kalisz - GTK Gdynia.