News: Koszykówka: Legia przegrała pierwszy mecz o 3. miejsce

Koszykówka: Legia przegrała pierwszy mecz o 3. miejsce

Paweł Korzeniowski

09.05.2015 22:14

(akt. 08.12.2018 00:12)

Koszykarze Legii przegrali pierwsze spotkanie w małym finale koszykarskiej 1. ligi z Miasto Szkła Krosno 67:82 (13:24, 14:20, 21:24, 19:14). Przez całe spotkanie tempo dyktowali goście, którzy od początku do końca byli na prowadzeniu. Jedynie ostatnia kwarta w wykonaniu Wojskowych była zwycięska, jednak już wtedy przewaga ekipy z Krosna była na tyle wysoka, że ich zwycięstwo było niemal przesądzone. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie za tydzień (16 maja) w Krosnie.

Fotoreportaż z meczu (fot. Kacper Piwnicki)

Koszykarze Legii mały finał z Miastem Szkłem Krosno rozoczęli w składzie: Aleksandrowicz, Malewski, Bierwagen, Wilczek, Trybański. Rywale wyszli na prowadzenie już w pierwszej akcji meczu i nie oddali go do końca spotkania. Drużyna Piotra Bakuna na początku pierwszej kwarty przegrywała 0:6, przewaga gości ciągle rosła i skończyła się 13:24 na koniec pierwszej odsłony. Wojskowi ustępowali rywalom niemal w każdym elemencie gry, kiepsko prezentując się przede wszystkim w obronie.

Słabiej dysponowany punktowo był w tym spotkaniu Łukasz Wilczek, który zdobył zaledwie dwa punkty. Co nie udawało się jemu, starał się nadgonić Mateusz Bierwagen. Rywale jednak wciąż powiększali swoją przewagę i w pewnym momencie wynosiła ona nawet 22 oczka. Ostatnia, wygrana przez Wojskowych kwarta, pozwala naszym koszykarzom myśleć o odrobieniu strat w meczu rewanżowym.

By wygrać rywalizację i zdobyć brążowy medal 1. ligi, koszykarze Legii muszą w rewanżu wyprzedzić rywala liczbą punktów.