News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Legia przegrywa i zostaje w I lidze

Marcin Szymczyk, Jan Szurek

06.05.2015 20:21

(akt. 21.12.2018 22:31)

Koszykarze Legii w piątym i decydującym o awansie do finału meczu ze Stalą w Ostrowie Wielkopolskim niestety przegrali 58:71 i tym samym marzenia o najwyższej klasie rozgrywkowej muszą odłożyć do przyszłego roku.

W hali Stali pojawiła się delegacja kibiców Legii – około 30 osób. Legioniści mecz rozpoczęli jednak fatalnie, po pięciu minutach było 0:7. Później zaczęli punktować Wilczek i Kubus, ten drugi wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 14:13.  Pierwsza część gry zakończyła się jednak trzypunktowym prowadzeniem gospodarzy 17:14. Druga kwarta długo wyglądała dobrze, ale końcówka należała do Stali, która prowadziła do przerwy 33:22.

W trzeciej kwarcie Stal zaczęła prowadzić grę, odjeżdżać punktowo naszym graczom, którzy nie mieli pomysłu jak taki stan zmienić. W pewnym momencie było już 20 punktów przewagi, na szczęście celne rzuty za trzy punkty pozwoliły zmniejszyć rezultat do 38:50. W ostatniej części meczu nasi koszykarze postawili wszystko na jedną kartę, robił co mógł Kobus, ale to gospodarze zwyciężyli 71:58 i zagrają w finale. Legia w przyszłym sezonie będzie występować w I lidze.

Mimo tej porażki debiutancki sezon w I lidze należy uznać za bardzo udany. Przed jego rozpoczęciem celem był awans do play-off. Ten cel został zrealizowany, a przy odrobinie większej dozie szczęścia i lepszej grze, Legia mogłaby awansować. Miejmy nadzieje, że zebrane doświadczenie pozwoli w przyszłym sezonie Legii skutecznie walczyć o grę w Tauron Basket Lidze.

Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 71:58 (17:14, 16:8, 17:16, 21:20).