Koszykówka: Legia w półfinale Pucharu Polski!

15.02.2024 19:45

(akt. 17.02.2024 14:02)

Koszykarze Legii wygrali 112:83 ze Startem Lublin i awansowali do sobotniego półfinału Pucharu Polski (17.02, godz. 15:00). Na tym etapie "Zieloni Kanonierzy" zmierzą się z Treflem Sopot.

Po 53 sekundach koszykarska Legia wygrywała 7:2, potem prowadzenie objął Start, który wypracował serię 10:0 (m.in. dwie "trójki"). Warszawiacy dobrze zareagowali, gdyż stopniowo zbliżali się do rywali, by później – choćby dzięki niezłej dyspozycji Raymonda Cowelsa (11 punktów w niecałe 1,5 minuty) – znowu mieć o 5 "oczek" więcej niż drużyna z Lublina, która zdołała podkręcić tempo i po pierwszej kwarcie przegrywała zaledwie 29:30.

Druga "ćwiartka" zaczęła się od rzutu z dystansu Tomislava Gabricia (Start), a potem serii 9:0 w wykonaniu Legii, która nieco odskoczyła. Lublinianie świetnie odpowiedzieli, o czym świadczył fakt, że w 18. minucie wyszli na 11–punktowe prowadzenie, ale tuż przed przerwą "Zieloni Kanonierzy" zdobyli 13 "oczek" z rzędu i po pierwszej połowie było 56:55 dla nich.

Trzecia kwarta to kapitalna postawa Legii, która wywalczyła aż 30 punktów, a Start zaledwie 10. Stołeczna drużyna trafiła 5 "trójek", dobrze rzucała z półdystansu, lepiej zbierała i po pół godzinie gry prowadziła 86:65.

Lublinianie zdołali odrobić część strat na początku czwartej "ćwiartki", w 33. minucie mieli 13 "oczek" mniej, ale Legia odpowiedziała serią 17:0 i 32–punktowym prowadzeniem. Ostatecznie zespół z Warszawy wygrał 112:83 i awansował do półfinału Pucharu Polski!

1/4 FINAŁU PUCHARU POLSKI: START LUBLIN – LEGIA WARSZAWA 83:112 (29:30, 26:26, 10:30, 18:26)

Start: Benson 21 pkt, O'Reilly 15, Wade 14, Gabrić 8, Szymkiewicz 8, Durham 7, Put 6, Pelczar 2, Szymański 2, Karolak 0, Kępka 0

Legia: Cowels 27 pkt, Vital 26, Holman 21, Jackson 16, Kolenda 13, Wyka 6, Sobin 2, Wieluński 1, Kulka 0, Linowski 0, Ponitka -,