News: Koszykówka: Legia wciąż zwycięska (akt. foto)

Koszykówka: Legia wciąż zwycięska (akt. foto)

11.10.2015 19:46

(akt. 07.12.2018 19:46)

Koszykarze Legii są w tym sezonie niepokonani. Warszawiacy pokonali w niedzielę na Torwarze rezerwy Śląska Wrocław 69:59. Najlepiej w ekipie "Wojskowych" punktował Michał Aleksandrowicz, który zanotował jedenaście "oczek". Zawodnicy Michała Spychały plasują się na trzecim miejscu w tabeli, a od Miasta Szkła Krosno i Sokoła Łańcut mają jedynie gorszy bilans punktowy.

Zdjęcia z meczu (fot. Michał Leszczyński)

Duże znaczenie dla rezultatu spotkania miały dwie pierwsze kwarty. Do przerwy legioniści prowadzili 44:26. Istotna była liczba zbiórek - w przekroju całego spotkania "Wojskowi" zebrali piłkę 13 razy więcej.

W drugiej połowie warszawiacy przegrali obie kwarty, lecz wypracowana wcześniej przewaga wystarczyła do zwycięstwa. Legioniści rozegrali w tym sezonie trzy mecze i wszystkie wygrali. W tabeli są na trzecim miejscu, ale dwie pierwsze ekipy mają tyle samo punktów, lecz lepszy różnicę zdobytych "oczek" w meczach.

Za tydzień warszawiacy zmierzą się na wyjeździe z liderem, Miastem Szkła Krosno. Ta konfrontacja będzie niezwykle istotna w kontekście dalszej rywalizacji o awans do Ekstraligi.

I liga: Legia Warszawa - Śląsk II Wrocław 69:59 (22:11, 22:15, 11:16, 14:17)

Legia: Aleksandrowicz (11 pkt), Bierwagen 10, Linowski 9, Malewski 8, Ł. Wilczek 7, M. Wilczek 7, Trybański 7, Kosiński 6, Parzych 3, Szumełda-Krzycki 1, Andrzejewski