News: Koszykówka: Legia wygrywa. O awans w 5. meczu!

Koszykówka: Legia wygrywa. O awans w 5. meczu!

Paweł Korzeniowski

03.05.2015 19:15

(akt. 08.12.2018 00:26)

Koszykarze Legii Warszawa wygrali dziś ze BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 67:59 i tym samym wyrównali stan rywaizacji półfinału play-off 1. ligi do 2:2. O wygranej podopiecznych Piotra Bakuna przeważyła przede wszystkim świetna postawa trzech graczy: Arkadiusza Kobusa (19 punktów), Łukasza Wilczka (15 punktów) oraz Michała Aleksandrowicza (14 punktów). Decydujące spotkanie, którego stawką będzie awans do finału odbędzie się 6 maja w Ostrowie Wielkopolskim.

Fotoreportaż z meczu (fot. Michał Leszczyński)

Koszykarze Legii spotkanie ze Stalą rozpoczęli taką samą piątką, jak we wczorajszym, przegranym meczu. Rywale na początku spotkania osiągnęli czteropunktową przewagę, jednak zdeterminowana Legia wygrała tę kwartę 15:11. Za trzy punkty dwukrotnie trafiał Kobus. Ten sam zawodnik rozpoczął drugą kwartę znowu od celnej "trójki", Legia w tym aspekcie była w dzisiejszym spotkaniu świetna - na przestrzeni kilku minut trafiali jeszcze Michałowie: Kwiatkowski oraz Aleksandrowicz. Legia na przerwę zeszła prowadząc 40:32.

W trzeciej kwarcie obie ekipy łącznie rzuciły zaledwie 18 punktów. Legia zagrała po przerwie kiepsko, notując poważny kryzys w środkowej części kwarty. Rywale zbliżyli się do Legii już na dwa punkty, jednak przed końcową syreną za dwa punkty celnie rzucali Łukasz Wilczek i Mateusz Bierwagen. Być może te cztery punkty dały Wojskowym psychologiczną przewagę. Legia przegrała kwartę w stosunku 8:10. W czwartej kwarcie Legia kontrolowała wynik, nie pozwalając zbliżyć się rywalowi. Znowu w kluczowym momencie gracze z Warszawy dobrze rzucali za trzy punkty.

Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (17:11, 23:21, 8:10, 19:17)