News: Plan przygotowań koszykarzy

Koszykówka: Pewna wygrana w Inowrocławiu

08.11.2015 03:09

(akt. 04.01.2019 13:44)

Koszykarze stołecznej Legii pewnie pokonali Noteć Inowrocław 87:66. Najlepiej punktującym zawodnikiem w szeregach legionistów był Michał Aleksandrowicz, który zanotował piętnaście "oczek". Podobny dorobkiem popisali się Marcel Wilczek (14) oraz Tomasz Andrzejewski (13). "Wojskowi" po zwycięstwie w Inowrocławiu plasują się na czwartej pozycji na zapleczu Tauron Basket Ligi.

Pierwsza kwarta była wyrównana. Obie drużyny postawiły na ofensywę i w sumie zdobyły 48 punktów. Na tablicy świetlnej widniał remis 24:24. W kolejnej odsłonie spotkania, warszawiacy potrafili lepiej zachowywać się w defensywie i ograniczyli zapędy gospodarzy. "Wojskowi" nie ograniczali się jednak tylko do bronienia, ale sami nadal skutecznie atakowali.

Schodząc na przerwę, legioniści prowadzili dwunastoma punktami. W kolejnych kwartach warszawiacy powiększali przewagę. Schodząc z parkietu, warszawiacy mogli cieszyć się z wygranej 87:66. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Michał Aleksandrowicz, który zanotował piętnaście "oczek". Dwucyfrowy wynik punktowy mieli także Marcel Wilczek (14) oraz Tomasz Andrzejewski (13). U tego ostatniego, w dużej mierze złożyły się na to trzy celne "trójki" (skuteczność 100 procent).

W następnej kolejce, legioniści zmierzą się na wyjeździe z GTK Gliwice. Mecz odbędzie się 11 listopada. Warszawiacy zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Do liderującego Miasta Szkła Krosno tracą trzy "oczka".

Noteć Inowrocław - Legia Warszawa 66:87 (24:24, 11:23, 18:22, 13:18)

Legia: Aleksandrowicz 15, M. Wilczek 14, Andrzejewski 13, Bierwagen 9, Parzych 9, Trybański 5, Szumełda-Krzycki 5, Paszkiewicz, Malewski 2, Ł. Wilczek 2,