News: Koszykówka: Udane rozpoczęcie sezonu

Koszykówka: Pierwsza porażka Legii w tym sezonie

Kamil Gieroba

18.10.2015 20:15

(akt. 04.01.2019 13:55)

Koszykarze Legii Warszawa nie potrafili przedłużyć passy zwycięstw i ulegli na wyjeździe zespołowi Miasto Szkła Krosno. Był to hit czwartej kolejki pierwszej ligi.

Właściwie od początku meczu to Legia musiała gonić wynik. Już po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 31:11 dominując niemal w każdym aspekcie gry. Po przerwie warszawiacy ruszyli do walki, ale zdołali odrobić tylko cztery punkty straty.

W drugiej połowie meczu przewaga drużyny z Krosna albo lekko rosla, albo minimalnie spadała. Była już jednak za duża do odrobienia, a czasu było coraz mniej. Fakt iż w trzeciej kwarcie to znowu gospodarze okazali się lepsi spowodował lekkie rozluźnienie w ich szeregach. Ostatnia kwarta padła łupem legionistów (23:16), jednak miało to już niewielkie znaczenie.

Miasto Szkła Krosno jest liderem w tabeli po czterech kolejkach, a Legia zajmuje trzecie miejsce.

I liga: Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa 88:73 (31:11, 21:25, 20:14, 16:23)

Legia: Aleksandrowicz (1 pkt), Bierwagen 7, Linowski 12, Malewski 10, Ł. Wilczek 7, M. Wilczek 7, Trybański 7, Kosiński 5, Parzych 4, Szumełda-Krzycki 8, Andrzejewski 7