News: Koszykówka: Pierwszy krok w stronę awansu

Koszykówka: Pierwszy krok w stronę awansu

Marcin Słoka

11.04.2015 23:54

(akt. 13.12.2018 11:54)

Koszykarze Legii Warszawa pokonali w pierwszym meczu ćwierćfinałów fazy play-off Spójnię Stargard Szczeciński 85:63. Wojskowi już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie niemal 10-punktową przewagę, którą następnie sukcesywnie powiększali dominując nad rywalem.

Zdjęcia z meczu (fot. Marcin Słoka)

Legioniści byli gorsi od zespołu Spójni jedynie w drugiej kwarcie, którą przegrali różnicą jednego punktu. Po zmianie stron gospodarze ostatecznie zwiększyli rozmiary zwycięstwa do 22 punktów, ustalając wynik końcowy na 85:63.

Po stronie Wojskowych więcej niż 10 punktów zdobyło aż czterech zawodników – Mateusz Bierwagen, Łukasz Wilczek, Michał Kwiatkowski oraz Marcel Wilczek, z czego ten ostatni zanotował również 11 zbiórek. Aż 22 punkty dla legionistów były efektem rzutów osobistych, które były przez nich egzekwowane niemal dwukrotnie częściej niż przez przeciwników.

Postawa koszykarzy Legii może napawać optymizmem przed jutrzejszym meczem rewanżowym, które rozegrane zostanie o godz. 17:00 w hali przy ul. Wiertniczej. W przypadku wygranej również w niedzielnym spotkaniu, Legionistów od awansu do półfinału fazy play-off I ligi dzielić będzie tylko jedno zwycięstwo w Stargardzie.

W kolejnej fazie Wojskowi mogą się zmierzyć ze Stalą Ostrów lub Zagłębiem Sosnowiec. W pierwszym meczu stoczonym pomiędzy tymi zespołami zwycięska okazała się Stal, która była gospodarzem tego spotkania - ostrowianie wygrali z zespołem z Sosnowca aż 92:65.

Legia Warszawa – Spójnia Stargard Szczeciński 85:63 (24:15, 17:18, 16:12, 28:18)