Koszykówka: Porażka na koniec roku

30.12.2023 19:16

(akt. 31.12.2023 00:51)

Koszykarze Legii ulegli u siebie 75:92 Startowi Lublin w ostatnim meczu w 2023 roku (15. kolejka Orlen Basket Ligi). Dla "Zielonych Kanonierów" to 7. porażka w lidze w trwającym sezonie.

Początek meczu przypominał wymianę ciosów, w której nieco lepiej wyglądała Legia, napędzana przez Arica Holmana, czyli zdobywcę 12 "oczek" po niecałych 5 minutach gry. Gdy Marcel Ponitka popisał się celnym wsadem, to stołeczna drużyna, mająca mniej strat i większą skuteczność zza łuku, objęła najwyższe, 5-punktowe prowadzenie w tej części spotkania, a po pierwszej kwarcie wygrywała 24:22.

Pierwsze minuty drugiej "ćwiartki" przełożyły się na częste zmiany prowadzenia. Z czasem rozkręcił się Start, który lepiej zbierał, stopniowo odskakiwał i w pewnym momencie miał o 10 punktów więcej niż gospodarze. Legia zdołała odrobić część strat, za sprawą Holmana (akcja 2+1) oraz Christiana Vitala ("trójka"), i do przerwy przegrywała tylko 41:45.

Start trzeciej kwarty okazał się dość wyrównany, potem lublinianie troszkę odjechali, a legioniści nieco się zbliżyli, m.in. dzięki Holmanowi, który zdobył 7 punktów w 103 sekundy. Goście dobrze zareagowali, ponownie odskakując, dlatego po pół godzinie gry prowadzili 67:60.

Legioniści źle weszli w ostatnią "ćwiartkę", gdyż w ciągu 3,5 minuty zdobyli raptem 3 punkty (akcja 2+1 w wykonaniu Vitala), a przyjezdni aż 12. Lublinianie osiągnęli sporą przewagę, którą powiększyli do 19 "oczek" i ostatecznie wygrali 92:75 z "Zielonymi Kanonierami".

W najbliższą środę, 3 stycznia (godz. 19:00), Legia zagra na wyjeździe z Zastalem Zielona Góra.

15. kolejka Orlen Basket Ligi: Legia Warszawa – Start Lublin 75:92 (24:22, 17:23, 19:22, 15:25)

Legia: Holman 30 pkt, Vital 20, Ponitka 9, Kolenda 5, Pipes 5, Cowels 4, Wyka 2, Wieluński 0, Sobin 0, Linowski 0, Maciejewski -,

Start: Benson 20 pkt, O'Reilly 19, Gabrić 18, Put 14, Durham 13, Wade 4, Szymański 2, Karolak 2, Pelczar 0, Kępka -,

TABELA ORLEN BASKET LIGI:

Terminy najbliższych meczów Legii:
03.01 (ŚR) g. 19:00 Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Legia Warszawa [Emocje.TV]
10.01 (ŚR) g. 19:00 Legia Warszawa – Sporting Lizbona [TVP Sport]
13.01 (SO) g. 17:30 Dziki Warszawa – Legia Warszawa [Polsat Sport Extra]
20.01 (SO) g. 19:30 Legia Warszawa – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk [Emocje.TV]
24.01 (ŚR) g. 19:00 Legia Warszawa – Bahcesehir Koleji SK [TVP Sport]
28.01 (ND) g. 15:30 Legia Warszawa – PGE Spójnia Stargard [Emocje.TV]
31.01 (ŚR) g. 17:30 Jonava CBet – Legia Warszawa [TVP Sport]
04.02 (ND) g. 17:30 Legia Warszawa – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski [Polsat Sport Extra]
07.02 (ŚR) g. 20:30 Sporting Lizbona – Legia Warszawa
12.02 (PO) g. 18:00 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Legia Warszawa [Emocje.TV]