Koszykówka: Porażka z mistrzem Polski

16.12.2023 17:30

(akt. 16.12.2023 23:55)

Koszykarze Legii ulegli u siebie 89:96 Kingowi Szczecin (aktualny mistrz Polski) w 13. kolejce Orlen Basket Ligi. Dla "Zielonych Kanonierów" to druga ligowa porażka z rzędu.

Legioniści zaczęli mecz od udanej akcji Josipa Sobina, ale King, m.in. za sprawą Tony'ego Meiera, był w stanie dobrze odpowiedzieć, choćby celnymi "trójkami", a w 7. minucie miał o 8 punktów więcej od miejscowych. Warszawiacy przyzwoicie zareagowali, gdyż podkręcili tempo, lepiej zbierali i stopniowo zbliżali się do mistrzów Polski, zwłaszcza poprzez rzuty zza łuku – jeden z nich dał im zresztą chwilowe prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej kwarcie "Zieloni Kanonierzy" przegrywali tylko 24:25.

W zasadzie cała druga "ćwiartka", rozgrywana przy stykowym wyniku, przypominała wymianę ciosów, która przekładała się na częste zmiany prowadzenia. Jeśli chodzi o stołeczny zespół, to dobry moment mieli Marcel Ponitka, Christian Vital czy Shawn Pipes, który oddał trzy celne rzuty z dystansu, w tym jeden na siedem sekund przed zakończeniem pierwszej połowy. Do przerwy było 52:49 dla drużyny ze Szczecina.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od "trójek" Meiera (King) i Arica Holmana (Legia), który chwilę później miał dwa celne wsady. Szczecinianie odpowiedzieli serią 7:0, z czasem osiągnęli 11-punktowe prowadzenie, ale "Zieloni Kanonierzy" zdołali odrobić część strat, choćby na linii osobistych, a po pół godzinie gry przegrywali 67:73.

King lepiej wszedł w czwartą kwartę, z czasem stołeczna drużyna nieco zbliżyła się do gości, którzy potem znowu odjechali i do końca utrzymali bezpieczną przewagę, ostatecznie wygrywając z Legią 96:89.

Kolejny mecz Legii odbędzie się we wtorek, 26 grudnia (godz. 17:30). Wówczas "Zieloni Kanonierzy" zmierzą się na wyjeździe z Anwilem Włocławek.

13. kolejka Orlen Basket Ligi: Legia Warszawa – King Szczecin 89:96 (24:25, 25:27, 18:21, 22:23)

Legia: Holman 20 pkt, Vital 19, Pipes 16, Kolenda 11, Ponitka 8, Kulka 7, Sobin 4, Wyka 4, Cowels 0, Linowski -, Maciejewski -, Wieluński -,

King: Meier 21 pkt, Żołnierewicz 18, Udeze 17, Mazurczak 14, Borowski 14, Matczak 6, Cuthbertson 4, Nowakowski 2, Woodson 0, Łabinowicz -, Samiec -,