Koszykówka: Porażka ze Śląskiem

10.12.2023 19:15

(akt. 10.12.2023 22:01)

Koszykarze Legii ulegli na Bemowie 82:98 Śląskowi Wrocław w 12. kolejce Orlen Basket Ligi. Dla "Zielonych Kanonierów" to zarazem druga porażka z rzędu.

Pierwsza kwarta okazała się dość wyrównana, w zasadzie cały czas był stykowy wynik, na początku prowadzenie się zmieniało, choć z czasem Śląsk odskoczył na pięć punktów (15:10). Legia odgryzała się poprzez m.in. rzuty z dystansu, dzięki którym zbliżyła się do gości i po 10 minutach przegrywała 20:24.

Na starcie drugiej "ćwiartki" doszło do wymiany ciosów, trafiali jedni i drudzy, ale potem rozkręcili się goście, którzy w 14. minucie objęli 9-punktowe prowadzenie. Warszawiacy dobrze zareagowali, stopniowo zmniejszali stratę, w pewnym momencie mieli na koncie o punkt mniej niż Śląsk, który do przerwy wygrywał 50:46.

W 24. minucie Marcel Ponitka trafił z półdystansu i sprawił, że zrobiło się po 55, ale od tej pory zespół z Wrocławia podkręcił tempo, o czym świadczył fakt, że wypracował serię 9:0, wyszedł na 14-punktowe prowadzenie, a po pół godzinie gry wygrywał 75:63.

Legioniści źle weszli w ostatnią kwartę, a Śląsk znacznie im odjechał. Mimo że Raymond Cowels i Christian Vital rzucili zza łuku, to na nieco ponad pięć minut przed końcem "Zieloni Kanonierzy" przegrywali różnicą 20 punktów. Stołeczna drużyna zdołała nieco zbliżyć się do gości, ale to nie wystarczyło.

Ostatecznie Legia przegrała 82:98, a w najbliższą środę, 13 grudnia (godz. 19:30), znowu zagra u siebie, tym razem z Jonavą, w 2. kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup (2. runda).

12. kolejka Orlen Basket Ligi: Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 82:98 (20:24, 26:26, 17:25, 19:23)

Legia: Cowels 23 pkt, Vital 16, Kolenda 11, Holman 10, Sobin 8, Pipes 7, Ponitka 4, Kulka 2, Wyka 1, Wieluński -, Maciejewski -,

Śląsk: Gołębiowski 34 pkt, Gravett 29, Wojnałowycz 11, Parachouski 10, Zębski 6, Wiśniewski 3, Miletić 3, Sitnik 2, Hlebowicki 0, Kolenda -,