News: Koszykówka: Przegrana w końcówce

Koszykówka: Przegrana w końcówce

03.05.2015 01:21

(akt. 08.12.2018 00:28)

Koszykarze Legii Warszaw przegrali 83:86 ze Stalą Ostrów Wielkopolski w trzecim meczu półfinałów koszykarskiej fazy play-off w I lidze. O wyniku zadecydowały ostatnie minuty konfrontacji. Z dobrej strony zaprezentował się Łukasz Wilczek, który zanotował double-double (16 punktów i 11 zbiórek). Rewanż odbędzie się w niedzielę.

Z czterech kwart, legioniści wygrali tylko jedną. W trzeciej części gry "Wojskowi" pokonali rywali 27:11 i był to wielki zryw gospodarzy, którzy wcześniej przegrywali 21:28 i 19:22. Z dobrej strony prezentowało się wspomniany Łukasz Wilczek. Dobrze, jeśli chodzi o zdobycz punktową, pod koszem gości radzili sobie również Michał Świderski i Arkadiusz Kobus, którzy zanotowali po 13 "oczek". Podwójną zdobycz punktową zaliczyli też Cezary Trybański oraz Grzegorz Malewski.

Ostatnia kwarta była wyrównana i walka toczyła się do ostatnich chwil. Ostatecznie dobra seria gości przesądziła o wyniku i legioniśći przegrali 83:86. Rewanż zaplanowano na niedzielę na godzinę 17:00. Porażka stołecznych graczy będzie oznaczała koniec marzeń o awansie. Wygrana sprawi, że kolejne - decydujące - spotkanie odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim.