News: Koszykówka: Przegrana w Pruszkowie

Koszykówka: Przegrana w Pruszkowie

Kamil Gieroba

21.10.2015 22:16

(akt. 07.12.2018 19:30)

Legia Warszawa nie podołała na wyjeździe Zniczowi Basket Pruszków i przegrała 56-71. Jest to druga z rzędu porażka Legii w I lidze po niedzielnej przegranej z Miasto Szkła Krosno.

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała, że Znicz sprawi legionistom aż takie trudności. Po pierwszej kwarcie warszawiacy nawet prowadzili 16-13. Z czasem jednak Legii coraz bardziej brakowało skuteczności, a rywale to wykorzystywali. Po drugiej kwarcie prowadzili już trzema punktami, 31-28.

Później przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć i po trzech kwartach wynosiła już siedemnaście punktów. Drużyna z Pruszkowa przeważała w niemal każdym aspekcie gry. Legia z kolei nie potrafiła wykorzystać błędów rywali. Ostatnia kwarta padla łupem legionistów, ale to nie zmieniło już faktu iż Znicz ostatecznie wygrał.

Kolejny mecz w sobotę w Stargardzie Szczecińskim.

I liga: Znicz Basket Pruszków - Legia Warszawa (56-71) (13-16, 18-12, 23-9, 17-19)

Legia: Aleksandrowicz (8 pkt), Bierwagen 2, Linowski 12, Malewski 2, Ł. Wilczek 4, M. Wilczek 7, Trybański 10, Kosiński 0, Parzych 9, Szumełda-Krzycki 2, Andrzejewski 0