Dariusz Wyka

Koszykówka: Seria zwycięstw przerwana. Porażka z Treflem

11.11.2023 20:00

(akt. 11.11.2023 20:40)

Koszykarze Legii przegrali na wyjeździe 69:77 z Treflem Sopot w 8. kolejce Orlen Basket Ligi. Stołeczny zespół przerwał dobrą passę, która zakończyła się na 5 zwycięstwach z rzędu.

Lepszy początek meczu miał Trefl, który po dwóch udanych akcjach prowadził 4:0. Legia zareagowała "trójką" Arica Holmana i rzutem Shawna Pipesa z półdystansu (5:4), ale drużyna z Sopotu odpowiedziała serią 7:0, odskoczyła, utrzymywała przewagę m.in. dzięki Jarosławowi Zyskowskiemu oraz Szymonowi Tomczakowi i po 10 minutach wygrywała 18:12.

Większość drugiej kwarty była wyrównana, dochodziło do wymiany ciosów, obie drużyny nieźle rzucały z dystansu (dwie "trójki" Holmana). Legioniści mieli jednak więcej strat, a Trefl dobrze zbierał w ataku, wypracował serię 8:0 i do przerwy prowadził 42:32.

Na starcie trzeciej "ćwiartki" miejscowi wyszli na 13-punktowe prowadzenie, lecz "Zieloni Kanonierzy", choćby za sprawą Michała Kolendy, mieli lepszy moment (seria 7:0), zbliżyli się na 5 "oczek". Trefl udanie odpowiedział, znowu powiększył przewagę i po pół godzinie gry wygrywał 60:51. Warszawiakom nie pomagał fakt, że w 30. minucie Christian Vital został odesłany do szatni za drugi faul techniczny, co mocno ograniczyło rotację.

Czwarta "ćwiartka" zaczęła się od "trójki" Raymonda Cowelsa, który potem znowu trafił za 3 i sprawił, że "Zieloni Kanonierzy" tracili do Trefla już raptem 3 punkty. Chwilę później miejscowi prowadzili tylko 64:62, lecz udanie odpowiedzieli i ponownie odskoczyli. Legioniści wciąż walczyli, ale ostatecznie przegrali 69:77.

W najbliższą środę, 15 listopada (godz. 17:30), Legia zagra u siebie z Patrioti Levice w 5. kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup.

8. kolejka Orlen Basket Ligi: Trefl Sopot – Legia Warszawa 77:69 (18:12, 24:20, 18:19, 17:18)

Trefl: Schenk 16 pkt, Zyskowski 15, Van Vliet 14, Best 14, Tomczak 5, Varadi 3, Musiał 3, Barnes 3, Witliński 2, Scruggs 2, Toczek -, Jaszczerski -,

Legia: Holman 16 pkt, Cowels 14, Ponitka 13, Kolenda 12, Vital 9, Pipes 5, Wieluński 0, Linowski 0, Wyka 0, Maciejewski -,