Raymond Cowels

Koszykówka: Stargard zdobyty, przełamanie Legii

14.10.2023 19:15

(akt. 14.10.2023 20:03)

Koszykarska Legia wygrała na wyjeździe 87:81 z PGE Spójnią Stargard w 4. kolejce Orlen Basket Ligi. Dla "Zielonych Kanonierów" to przełamanie po trzech porażkach z rzędu.

Legioniści zaczęli mecz od dwóch udanych akcji i wyniku 4:0. Goście kontrolowali boiskowe wydarzenia, a po "trójce" Marcela Ponitki odskoczyli na 5 "oczek". Spójnia doprowadziła do remisu (11:11), potem objęła prowadzenie, ale chwilowo, gdyż Shawn Pipes oraz Raymond Cowels celnie rzucili zza łuku. W końcówce pierwszej kwarty koszykarze ze Stargardu podkręcili tempo i po 10 minutach wygrywali 23:21.

Warszawiacy zaczęli drugą "ćwiartkę" tak, jak pierwszą, czyli od czterech punktów z rzędu, tym razem w wykonaniu Grzegorza Kulki. Goście znowu wyszli na prowadzenie (25:23), które powiększyli, m.in. po dwóch "trójkach" Cowelsa. Legioniści wypracowali serię 7:0 i po 17 minutach mieli na koncie 9 punktów więcej niż Spójnia. Tuż przed przerwą gospodarze wrzucili wyższy bieg, odrobili większość strat. Po dwóch kwartach "Zieloni Kanonierzy" wygrywali 41:38.

Start trzeciej kwarty zaczął się od 5 punktów Legii i odskoku na 8 "oczek" (46:38). Spójnia, zwłaszcza dzięki akcjom Stephena Browna oraz Devona Danielsa, błyskawicznie zbliżyła się do "Zielonych Kanonierów", później objęła prowadzenie, lecz przyjezdni zdołali je odzyskać i po 30 minutach nieznacznie zwyciężali (59:58).

Początek ostatniej kwarty był wyrównany, prowadzenie się zmieniało, po stronie Legii dobrze prezentowali się Cowels czy Aric Holman. W połowie tej części gry "Zieloni Kanonierzy" potrafili odskoczyć, co było zasługą m.in. świetnej postawy na linii osobistych. Gdy na nieco ponad 3 minuty przed końcem nieźle dysponowany Pipes trafił z półdystansu, przyjezdni mieli o 7 punktów więcej od Spójni. Legioniści utrzymali przewagę poprzez wykorzystywanie rzutów wolnych i ostatecznie wygrali 87:81, przełamując się po trzech porażkach z rzędu.

4. kolejka Orlen Basket Ligi: PGE Spójnia Stargard – Legia Warszawa 81:87 (23:21, 15:20, 20:18, 23:28)

Spójnia: Brown 18 pkt, Daniels 17, Langović 16, Simons 12, Brenk 8, Gruszecki 7, Grudziński 3, Kowalczyk 0, Kotieno 0, Krużyński 0

Legia: Cowels 19 pkt, Pipes 17, Sobin 12, Kolenda 11, Ponitka 11, Holman 9, Wieluński 4, Kulka 4, Wyka 0, Maciejewski -,