Raymond Cowels radość

Koszykówka: Świetny początek roku, Zielona Góra zdobyta!

03.01.2024 20:45

(akt. 03.01.2024 20:58)

Koszykarze Legii bardzo dobrze weszli w 2024 rok. Stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe 92:71 z Zastalem Zielona Góra w 16. kolejce Orlen Basket Ligi.

Koszykarska Legia lepiej weszła w mecz, dość szybko obejmując prowadzenie (5:0). Potem doszło do wymiany ciosów, gdyż Zastal starał się doskakiwać poprzez akcje byłego zawodnika "Zielonych Kanonierów", czyli Geoffrey'a Groselle'a, a w tzw. międzyczasie goście utrzymywali niewielką przewagę m.in. za sprawą dwóch "trójek" Raymonda Cowelsa. Warszawiacy solidniej rzucali z gry, mieli też więcej zbiórek, w końcówce pierwszej kwarty troszkę podkręcili tempo i po 10 minutach wygrywali 23:16.

Na początku drugiej "ćwiartki" Zastal stworzył trzy udane akcje z rzędu, zbliżył się do Legii na zaledwie "oczko", potem doprowadził do remisu, a w 17. minucie, po wcześniejszej serii punktowej (7:0), objął pierwsze prowadzenie w spotkaniu (32:30). Stołeczna drużyna odpowiedziała m.in. 4 celnymi rzutami z dystansu (2 Cowelsa, po 1 Michała Kolendy oraz Adama Linowskiego) w ciągu 89 sekund i do przerwy wygrywała 47:43.

Legioniści przeciętnie zaczęli trzecią kwartę, gdyż w ciągu nieco ponad 3 minut zdobyli 4 punkty, a Zastal 9, wypracowując m.in. serię 7:0. Wynik znowu był stykowy, czasami dochodziło do zmiany prowadzenia, lecz przyjezdni wrzucili wyższy bieg i po pół godzinie gry wygrywali 67:60.

Na starcie czwartej "ćwiartki" miejscowi stworzyli dwie udane akcje na półdystansie, ale Legia kapitalnie zareagowała, choćby "trójkami" Cowelsa, Kolendy (po dwie) i Shawna Pipesa, obejmując aż 23-punktowe prowadzenie. Ostatecznie zespół z Warszawy zwyciężył 92:71 i świetnie wszedł w 2024 rok.

W przyszłą środę, 10 stycznia (godz. 19:00), Legia zagra u siebie ze Sportingiem w 2. rundzie FIBA Europe Cup.

16. kolejka Orlen Basket Ligi: Zastal Zielona Góra – Legia Warszawa 71:92 (16:23, 27:24, 17:20, 11:25)

Zastal: Groselle 21 pkt, Kołodziej 12, Hall 12, Musić 10, Kikowski 9, Washington 7, Woroniecki 0, Góreńczyk 0, Lewandowski 0, Kaczmarek -,

Legia: Cowels 21 pkt, Kolenda 18, Vital 15, Ponitka 15, Holman 13, Pipes 5, Linowski 3, Wyka 2, Sobin 0, Wieluński 0