Christian Vital

Koszykówka: Wygrana z Twardymi Piernikami!

02.03.2024 21:00

(akt. 06.03.2024 11:04)

Koszykarze Legii, niedawni zdobywcy Pucharu Polski, w dobrym stylu wrócili do gry po przerwie reprezentacyjnej. Warszawiacy wygrali na wyjeździe 83:70 z Twardymi Piernikami Toruń w 22. kolejce Orlen Basket Ligi.

Legioniści zaczęli mecz od wsadu Arica Holmana, który później oddał celny rzut zza łuku, poprzedzony 5 "oczkami" Twardych Pierników. Potem stołeczna drużyna wypracowała serię 7:0, po "trójce" Raymonda Cowelsa objęła 8–punktowe prowadzenie, a po 10 minutach wygrywała 22:15.

Torunianie lepiej weszli w drugą kwartę, gdyż w ciągu dwóch minut zdobyli 8 punktów (goście 2), mieli już tylko "oczko" straty do Legii, a potem zbudowali serię 9:0 i prowadzili 35:30. Warszawiacy dobrze zareagowali, lekko odskoczyli Twardym Piernikom, które zdołały doprowadzić do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:37.

Zespół z Warszawy nieco lepiej wyglądał tuż po przerwie, dobrze trafiał z półdystansu, odskoczył na 5 "oczek", ale potem spotkanie się wyrównało, wynik okazał się stykowy, prowadzenie się zmieniało. Po pół godzinie gry było 55:54 dla Legii.

Początek ostatniej kwarty przypominał wymianę ciosów, choć z czasem rozkręciła się Legia, która wypracowała serię 10:0, objęła 13–punktowe prowadzenie i ostatecznie wygrała 83:70.

W najbliższą środę, 6 marca (godz. 18:30), "Zieloni Kanonierzy" zmierzą się u siebie z Surne Bilbao Basket w pierwszym meczu 1/4 finału FIBA Europe Cup.

22. KOLEJKA ORLEN BASKET LIGI: TWARDE PIERNIKI TORUŃ – LEGIA WARSZAWA 70:83 (15:22, 22:15, 17:18, 16:28)

Twarde Pierniki: Smith 19 pkt, Vucić 15, Cel 14, Kunc 11, Tomaszewski 5, Diggs 4, Diduszko 2, Sowiński 0, Szymański -, Jagodziński -,

Legia: Kolenda 18 pkt, Ponitka 17, Vital 16, Sobin 10, Holman 9, Jackson 7, Cowels 3, Kulka 2, Wyka 1, Wieluński -,

Tabelę Orlen Basket Ligi i więcej informacji o koszykówce znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji (TUTAJ).