Koszykówka: Zwycięstwo w pierwszym sparingu, grali nowi zawodnicy

Źródło: legiakosz.com

21.08.2022 17:30

(akt. 21.08.2022 18:07)

Koszykarze Legii wygrali 80:78 ze Startem Lublin w pierwszym sparingu przed sezonem 2022/23. W barwach "Zielonych Kanonierów" wystąpili nowi zawodnicy, czyli Travis Leslie, Devyn Marble, Geoffrey Groselle i Ray McCallum, którzy zaczęli mecz w wyjściowej piątce. Spotkanie towarzyskie zostało rozegrane w hali OSiR Bemowo.

W niedzielnej grze kontrolnej nie wystąpili m.in. Grzegorz Kulka (powrót do zdrowia po urazie) i Janis Berzins, który w lipcu został ogłoszony zawodnikiem Legii. Niski skrzydłowy jako pierwszy spośród zagranicznych koszykarzy "Zielonych Kanonierów" pojawił się w Warszawie, ale od końca minionego tygodnia przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Łotwy.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do lublinian, którzy szybko objęli prowadzenie i stale je powiększali. Po tej "ćwiartce" Start prowadził aż 32:11. Kolejne minuty należały już do legionistów, którzy skutecznie odrabiali straty – najlepszymi strzelcami w ekipie gospodarzy byli Ray McCallum i Dariusz Wyka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:38 dla gości.

Po przerwie gra się wyrównała, ale wreszcie to Legia zaczęła nadawać ton i na 10 minut przed końcem meczu przegrywała już tylko 62:65. Ostatnią kwartę efektownym wsadem rozpoczął Jakub Sadowski. Wkrótce po tym warszawiacy objęli prowadzenie i starali się je utrzymać do końca. Zespół trenera Artura Gronka walczył, ale musiał uznać wyższość miejscowych. "Zieloni Kanonierzy" pokonali Start Lublin 80:78.

– To była miła odmiana po wielu intensywnych treningach. W sparingach wynik schodzi na dalszy plan, ale wiadomo, że nikt nie lubi przegrywać. Zarówno dla nas jak i dla lublinian było to bardzo pożyteczne spotkanie, które pokazało, gdzie jest najwięcej błędów. Przed nami dalsza praca nad budowaniem formy i już za kilka dni kolejna gra kontrolna, tym razem we Włocławku – powiedział Grzegorz Kamiński, najlepszy strzelec Legii w meczu towarzyskim ze Startem.

Warszawiacy zagrają następny sparing w piątek, 26 sierpnia, we Włocławku, gdzie ich rywalem będzie Anwil.

Sparing: Legia Warszawa – Start Lublin 80:78 (11:32, 27:12, 24:21, 18:13)

Legia: Grzegorz Kamiński 18 pkt, Ray McCallum 15, Travis Leslie 14, Geoffrey Groselle 10, Dariusz Wyka 8, Devyn Marble 8, Jakub Sadowski 4, Szymon Kołakowski 3, Łukasz Koszarek -, Jakub Śliwiński -, Aleksander Kornacki -.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Start: Kacper Młynarski 20 pkt, Michał Krasuski 14, Cleveland Melvin 13, Mateusz Dziemba 10, Sherron Dorsey-Walker 9, Sebastian Walda 4, Roman Szymański 4, Bartłomiej Pelczar 2, Wiktor Kępka 2, Michał Grzesiak 0.
Trener: Artur Gronek, as. Michał Sikora, Jakub Lewandowski