News: Sekcyjni Fanatycy zapraszają na mecz koszykówki

Koszykówka: Zwycięstwo w Tychach

03.10.2015 20:42

(akt. 05.01.2019 10:18)

Koszykarze stołecznej Legii wygrali na razie sto procent spotkań w tym sezonie. Warszawiacy rozegrali dwa mecze i z obu potyczek wychodzili zwycięsko. W sobotę legioniści pokonali GKS Tychy 73:67. Najskuteczniejszym zawodnikiem "Wojskowych" był Adam Parzych, który latem trafił do klubu z KKK Krosno. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 11 października o godzinie 17:00 w hali Torwar. Legia zmierzy się wtedy z rezerwami Śląska Wrocław.

Warszawiacy wygrali w sobotę dwie kwartyJuż po pierwszej części gry, legioniści prowadzili czterema punktami. Gracze ze stolicy dobrze czuli się w ofensywie, a jednocześnie nie mieli kłopotów z bronieniem akcji rywali. Istotna była większa liczba zebranych piłek. "Wojskowi" dokonali tego 35 razy, a miejscowi tylko 22.

Po trzech kwartach legioniści prowadzili 61:46. Przewaga wynosząca piętnaście punktów wydawała się bardzo duża. Niestety, doprowadziła również do dekoncentracji legionistów. Rywale ostatnią część gry wygrali 21:12, co nie wystarczyło jednak do dogonienia warszawiaków

Legia odniosła drugie zwycięstwo w sezonie i plasuje się na drugim miejscu w tabeli. Lideruje mający również cztery punkty Sokół Łańcut. W niedzielę 11 października "Wojskowi" rozegrają pierwszy mecz w stolicy - gracze Michała Spychały na Torwarze podejmą rezerwy Śląska Wrocław.

I liga: GKS Tychy - Legia Warszawa 67:73 (13:17, 21:20, 12:24, 21:12)

Legia: Parzych 23, Kosiński 16, Malewski 11, Aleksandrowicz 9, Bierwagen 6, Trybański 3, M. Wiczek 3 (1), Linowski 2, Ł. Wilczek 0