LE: Sant Julia krok bliżej awansu

Redaktor Piotr Kamieniecki

27.06.2019 21:54

(akt. 27.06.2019 21:55)

Legia Warszawa czeka na poznanie przeciwnika w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Po pierwszym meczu bliżej awansu są piłkarze Sant Julia z Andory, którzy wygrali 3:2 z gibraltarskim Europa FC.

Spotkanie rozpoczęło się od gola Adriana Gallardo dla zespołu z Gibraltaru. Do przerwy było jednak 1:1 po bramce Joela Mendeza. Drugą połowę znowu lepiej zaczęła ekipa College Europa FC. Wszystko za sprawą samobójczego trafienia Semaha Mango. Drużynę z Andory znowu ratować musiał Mendez, który wyrównał w 64. minucie. Potem wynik długo się utrzymywał, aż w doliczonym czasie gry szalę na korzyść gospodarzy przeważył Pedro Munoz.

Drużyna z Andory jest o krok bliższa awansu, ale Legia wciąż musi czekać na wyłonienie przeciwnika w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Rewanż obu ekip odbędzie się za tydzień. Wicemistrzowie Polski pierwsze spotkanie w europejskich pucharach rozegrają na wyjeździe 11 lipca.

Sant Julia - Europa FC 3:2 (1:1)
Mendez (44. min., 64. min.), Munoz (90. min.) - Gallardo (4. min.), Mango (46. min.)

Żółte kartki: Malatini, Vasile (Sant Julia) - Olivero (Europa)

Czerwona kartka: (Cisse - 75. min. - Europa)

Sant Julia: Pol - Vasile, Bakayoko, Munoz, Mango, Jonny - Malatini (80' Fernandez), Lao, Santiago - Mendez (72' Pereira), Cisse

Europa: Munoz - Ayew, Olmo, Sanchez, Portilla - Juanpe, Yahaya, Rosa (67' De Barr), Velasco (84' Olivero) - Walker, Gallardo (77' Suarez)