Legia Champions - Przyjaciele Maćka 7:5

29.08.2009 19:56

(akt. 17.12.2018 06:51)

Dziś o godzinie 16:30 rozpoczął się pożegnalny mecz <b>Macieja Śliwowskiego</b> Popularny "Śliwa" wystąpił w drużynie Legii Champions, która zagrała z ekipą przyjaciół naszego byłego napastnika. Niestety nie dopisała pogoda, było pochmurno i deszczowo. Z tego powodu frekwencja na stadionie RKS Okęcie również nie należała do najwyższych. Ostatecznie Czempioni wygrali 7:5, trzy pożegnalne bramki zdobył Maciej Śliwowski. Na dziesięć minut przed końcem "Śliwa" opuścił boisko, a na murawie zastąpił go jego syn Dawid, który po chwili również umieścił piłkę w siatce. - <a href=http://www.legia.net/fotoreportaz.php?id=854 class=link>Fotoreportaż z meczu - kliknij tutaj</a>
Mecz rozpoczął się od przewagi przyjaciół Macieja Śliwowskiego czego efektem była bramka w 13. minucie zdobyta przez Marka Wojdygę. Taki stan rzeczy podrażnił ambicję Legii Champions, która wkrótce prowadziła już 3:1 po trafieniach Śliwowskiego i Romualda Mączki i Marka Jóźwiaka. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po zmianie stron czwartą bramkę dla Czempionów zdobył Śliwowski. Kontaktową bramkę zdobył Piotr Biechoński, ale po chwili hat-tricka ustrzelił Śliwowski, a efektowną bramkę zdobył Cyzio i zrobiło się 6:2. W 70 minucie doszło do symbolicznej zmiany, Macieja Śliwowskiego zastąpił jego syn Dawid. Od tego momentu przewagą osiągnęła drużyna przyjaciół. Gole zdobywali kolejno Iwanicki, Kubica. Jednak po chwili siódmą bramkę dla Legii Champions zdobył młody Śliwowski. Wynik spotkania na 7:5 ustalił Biechoński, choć mógł być nawet remis. Dwie świetne sytuacje wypracował sobie Mirosław Trzeciak, ale w obu znakomicie interweniował Maciej Szczęsny. 13' 0:1 Marek Wojdyga 21' 1:1 Maciej Śliwowski 24' 2:1 Romuald Mączka 31' 3:1 Marek Jóźwiak 50' 4:1 Maciej Śliwowski 55' 4:2 Piotr Biechoński 61' 5:2 Maciej Śliwowski 64' 6:2 Jacek Cyzio 70' 6:3 Krzysztof Iwanicki 75' 6:4 Andrzej Kibica 76' 7:4 Dawid Śliwowski 79' 7:5 Piotr Biechoński