Adam Dawidziuk

Źródło:

02.02.2006 14:26

(akt. 26.12.2018 15:39)

Remisem zakończył się pierwszy w tym roku mecz kontrolny piłkarzy warszawskiej Legii. Podopieczni <b>Dariusza Wdowczyka</b> zdołali strzelić FK Jablonec dwie bramki. Niestety, tyle samo stracili. Oba gole dla "wojskowych" zdobył w I połowie <b>Piotr Włodarczyk</b>. Najpierw w 3. minucie dobił uderzenie <b>Wojciecha Szali</b>, a w 21 wykorzystał zamieszanie po rzucie wolnym wykonywanym przez <b>Edsona</b> i strzałem w "długi róg" pokonał golkipera rywali.
W 38 minucie piłkarze Jablonca zmniejszyli rozmiary porażki. Dickson Choto faulował przed polem karnym, ale sędzia, który nie ma siły biegać i widzał całe zdarzenie z daleka, podyktował rzut karny, który na gola zamienił Lubos Husek. W 60. minucie meczu kolejny błąd popełnił arbiter spotkania. Niesłusznie podyktował rzut wolny obok pola karnego Legii. Po dośrodkowaniu jeden z zawodników Jablonca uderzył na bramkę Muchy. Ten strzał bramkarz Legii jeszcze obronił, ale przy dobitce był bezradny. W 67. minucie sędzia chciał się zrehabilitować i podyktował niesłusznie rzut karny dla Legii, "faulowany" był Tomasz Kiełbowicz. Do piłki podszedł Marcin Burkhardt i ... nie strzelił. Bramkarz obronił. Po zdobyciu wyrównującego gola czescy piłkarze skoncentrowali się na przeszkadzaniu legionistom. Następny mecz piłkarze Legii rozegrają 5 lutego z Crveną Zvezdą Belgrad z Nenadem Milijasem w składzie. Legia - FK Jablonec 2:2 (2:1) 1:0 Piotr Włodarczyk (3) 2:0 Piotr Włodarczyk (21) 2:1 Lubos Husek (38-karny) 2:2 Michal Kordula (60) Skład Legii: I połowa: Łukasz Fabiański - Wojciech Szala, Dickson Choto, Jakub Rzeźniczak, Edson Luiz da Silva - Łukasz Surma - Bartosz Karwan, Aleksandar Vukovic, Roger Guerreiro - Dawid Janczyk, Piotr Włodarczyk. II połowa: Jan Mucha - Grzegorz Bronowicki, Moussa Ouattara, Marcin Rosłoń, Artur Chałas - Veselin Djoković - Sebastian Szałachowski, Marcin Burkhardt, Tomasz Kiełbowicz - Cezary Kucharski, Michal Gottwald.