Legia Ladies awansowały do finału Mazowieckiego PP

Redaktor Jan Szurek

Jan Szurek

27.09.2023 18:21

(akt. 27.09.2023 19:00)

Dziś oprócz meczów Legii w Szczecinie oraz pucharowego starcia Legii II z Ruchem Chorzów swój mecz w Hydro Energy Mazowieckim Pucharze Polski rozgrywały Legia Ladies. Legionistki pewnie pokonały drugi zespół Ząbkovii Ząbki 5:2 (3:1) i awansowały do finału.

Pierwszy gol dla legionistek padł już w 6 minucie spotkania. Aleksandra Kurzelowska przed końcową linią boiska minęła rywalkę i zagrała do stojącej na linii pola bramkowego Izabeli Przegalińskiej. Piłki nie zatrzymała bramkarka Ząbkovii i napastniczka Legii bez większych problemów wpakowała piłkę do siatki.

W 25 minucie meczu było już 2:0. Świetnie zachowała się Marta Chmielewska, która na 30 metrze od bramki rywalek przejęła piłkę i odegrała do Małgorzaty Lesińskiej, a ta do wchodzącej w pole karne Amelii Przybylskiej. Napastniczka Legii bez większych problemów pokonała strzałem z 11 metrów.

Niestety przeciwniczki jeszcze przed przerwą zdobyły kontaktową bramkę. Zza pola karnego uderzyła jedna z zawodniczek Ząbkovii, a piłkę próbowała zablokować Natalia Chwedczuk. W efekcie czego futbolówka po dziwnej paraboli lotu przelobowała broniącą pod słońce Nataszę Koper

Gdy wydawało się, że takim wynikiem skończy się pierwsza połowa meczu świetną długą piłkę ze środka boiska za plecy defensorek Ząbkovii posłała Chwedczuk, a sprytnym strzałem bramkę zdobyła Amanda Moura Pietrzak.

Na kolejne gole musieliśmy czekać do końcówki spotkania. 78 minucie Barbara Staszewska wykorzystała dobre podanie Małgorzaty Lesińskiej i pokonała czwarty raz w tym meczu Oliwię Kwiatkowską. A już 3 minuty później Lesińska z dokładnie tego samego miejsca podwyższyła wynik meczu na 5:1. Asystę przy tym golu zaliczyła Staszewska.

Chwilę później błęd obrony Legii wykorzystały napastniczki Ząbkovii i zdobyły drugą bramkę w tym meczu.

Więcej goli w tym meczu nie padło. Dzięki temu zwycięstwo legionistki awansowały do finału Mazowieckiego Pucharu Polski, który odbędzie się 11 października na boisku Hutnika Warszawa. Rywalkami będą zwyciężczynie spotkania Zamłynie Radom - Diamenty Warszawa.

Ząbkovia II Ząbki - Legia Ladies 2:5 (1:3)

Bramki dla Legii: Przegalińska (6’), Przybylska (25’), Moura Pietrzak (45’), Staszewska (78’), Lesińska (81’)

Skład Legii: Koper - Zduńczyk, Marciniak (19’ Bartman, 77’ Stefaniak), Chwedczuk (64’ Caban) - Kurzelowska, Lesińska, Pietrzak, Chmielewska, Przybylska (71’ Staszewska) - Przegalińska, Moura Pietrzak (62’ Klaudia Grodzka)