Adam Dawidziuk

Źródło:

10.02.2006 14:06

(akt. 26.12.2018 14:33)

Ostatni mecz sparingowy w czasie cypryjskiego zgrupowania piłkarzy Legii zakończył się ich zdecydowanym zwycięstwem. Podopieczni <b>Dariusza Wdowczyka</b> pokonali RAD Belgrad 3:0 (1:0). Spotkanie było rozgrywane na grząskim boisku. Kolejnego gola zdobył <b>Piotr Włodarczyk</b>, a dwie asysty zanotował <b>Cezary Kucharski</b>. Po meczu legioniści przejdą odnowę biologiczną i w nocy wsiądą do samolotu. W Warszawie powinni być w sobotę około 5 rano.
W 11. minucie Legia objęła prowadzenie. Choto zagrał do Włodarczyka, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, przelobował go i piłka ugrzęzła w siatce. To szósty gol Piotrka na Cyprze. Przez całą pierwszą część gry Legia była zdecydowanie lepszym zespołem, stworzyła wiele sytuacji bramkowych. Formą imponuje Piotrek Włodarczyk, który raz po raz nękał golkipera serbskiej drużyny. II połowa również zaczęła się od ataków Legii. 10 minut po rozpoczęciu gry Czarek Kucharski zderzył się z jednym z zawodników RAD i ... zaczęła się awantura. Na boisku znaleźli się wszyscy - piłkarze, trenerzy, nawet dziennikarze. Wszystko rozeszło się po kościach. W 66. minucie legioniści podwyższyli na 2:0. Cezary Kucharski dośrodkował do Michala Gottwalda, a ten głową z bliskiej odległości dopełnił tylko formalności. W 86 minucie było już 3:0. Znów podawał Kucharski, a gola strzałem głową zdobył Marcin Burkhardt. Legia - RAD Belgrad 3:0 (1:0) 1:0 Piotr Włodarczyk (11) 2:0 Michal Gottwald (66) 3:0 Marcin Burkhardt (86) I połowa: Jan Mucha - Wojciech Szala, Moussa Ouattara, Dickson Choto, Edson Luiz da Silva - Sebastian Szałachowski, Veselin Djoković, Łukasz Surma, Tomasz Kiełbowicz - Dawid Janczyk, Piotr Włodarczyk. II połowa: Łukasz Fabiański - Wojciech Szala, Marcin Rosłoń, Jakub Rzeźniczak, Edson Luiz da Silva (62' Artur Chałas) - Bartosz Karwan, Marcin Burkhardt, Aleksandar Vuković, Roger Guerreiro - Cezary Kucharski, Michal Gottwald.