Adam Dawidziuk

Źródło:

08.02.2006 14:20

(akt. 26.12.2018 14:51)

W trudnych warunkach, przy silnie wiejącym wietrze i kałużach wody, piłkarze Legii Warszawa rozgrywali swój trzeci mecz sparingowy w trakcie cypryjskiego zgrupowania. Podopieczni <b>Dariusza Wdowczyka</b> wygrali z chińskim Shandong FC 5:1, choć jako pierwsi stracili bramkę. Skutecznością imponuje <b>Piotr Włodarczyk</b>, który strzelił kolejne dwa gole.
Jedynego gola legioniści stracili w 15. minucie spotkania. Jan Mucha wspólnie z Moussą Ouattarą przewrócili w swoim polu karnym zawodnika Shandonga i sędzia podyktował rzut karny, który rywale wykorzystali. Dziesięć minut później Legia wyrównała stan meczu. Wojciech Szala dośrodkowywał z 35 metrów, piłka niesiona przez wiatr odbiła się przed bramkarzem i ... wpadła do bramki. w 35. minucie Legia objeła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Edsona z lewego skrzydła piłkę do bramki skierował Bartosz Karwan. Chwilę wcześniej dobrej sytuacji nie wykorzystał Włodarczyk. Po dwóch minutach legioniści zdobyli trzeciego gola. "Władeczek" urwał się obrońcom, pobiegł na bramkę rywali i uderzył z 15 metrów. Bramkarz nie zareagował, a piłka wpadła do bramki. w 40 minucie padła czwarta bramka dla "wojskowych". Włodarczyk wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu chińskiego bramkarza właśnie na "Władeczku". To już piąty gol Piotrka w cypryjskich sparingach. W drugiej połowie - mimo aż dziesięciu zmian - Legia nadal miała dużą przewagę. Kolejny raz bardzo dobre zawody rozgrywał Aco Vuković, który co chwila dobrymi podaniami "uruchamiał" swoich kolegów, pracował zarówno w ofensywie, jak i defensywie. W 82. minucie padła piąta bramka dla Legii. Po akcji i podaniu Sebastiana Szałachowskiego piłkę do pustej bramki skierował Michal Gottwald. To pierwszy gol Słowaka w barwach naszego klubu. Legia - Shandong FC 5:1 (4:1) 0:1 ??? (15-karny) 1:1 Wojciech Szala (25) 2:1 Bartosz Karwan (35) 3:1 Piotr Włodarczyk (37) 4:1 Piotr Włodarczyk (40-karny) 5:1 Michal Gottwald (82) I połowa: Jan Mucha - Wojciech Szala, Moussa Ouattara, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Kiełbowicz - Łukasz Surma - Bartosz Karwan, Marcin Burkhardt, Edson Luiz da Silva - Cezary Kucharski, Piotr Włodarczyk. II połowa: Jan Mucha - Grzegorz Bronowicki, Dickson Choto, Marcin Rosłoń, Artur Chałas - Veselin Djoković - Sebastian Szałachowski, Aleksandar Vuković, Roger Guerreiro - Michal Gottwald, Dawid Janczyk.