Legia w PKO Ekstraklasie. Statystyczne podsumowanie rundy jesiennej

Źródło: ekstraklasa.org

23.12.2022 11:00

(akt. 23.12.2022 01:02)

W listopadzie zakończyła się pierwsza część sezonu 2022/2023. Ekstraklasa przedstawiła podsumowanie statystyk sportowych oraz biegowych z tego okresu w formie obszernych raportów. Skupimy się na informacjach związanych z Legią i jej zawodnikami.

Pierwsza część statystyk zawiera dane sportowe dotyczące m.in. wyników, bramek, strzałów, goli oczekiwanych, podań (opracowane na podstawie informacji dostarczonych przez markę Opta StatsPerform).

Druga część to z kolei podsumowanie statystyk biegowych, dostarczanych przez system TRACAB ChyronHego. Są one podzielone na dane drużynowe oraz indywidualne. Informacje zawierają przebiegnięty dystans, osiągniętą prędkość oraz najlepsze wyniki w tych kategoriach w ciągu całego sezonu. Zawartość merytoryczną obu części opracował oraz zestawił zespół Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy SA. Raport należy potraktować jako uzupełnienie dla statystyk indywidualnych, drużynowych oraz tabeli, dostępnych na oficjalnej stronie rozgrywek.

PODSUMOWANIE JESIENI 2022/2023 – RAPORT SPORTOWY

Legia zajmuje 2. miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 32 punktów w 17 meczach (9 zwycięstw, 5 remisów, 3 porażki), strzeliła łącznie 24 gole (drużynowe xG – 23,89), a straciła 19. Warszawiacy zdobywali bramki w 13 spotkaniach, z kolei 7 razy zagrali na zero z tyłu.

Stołeczna drużyna oddała w sumie 246 strzałów (178 niezablokowanych), z czego 71 było celnych (28,9 proc.). Poza tym, ekipa z Łazienkowskiej podawała z dokładnością 81,7 proc. (76,1 proc. na połowie rywala). Przeciwnicy, którzy mierzyli się z Legią, mieli 59 celnych uderzeń, a 40 z nich (67,8 proc.) wybronił Kacper Tobiasz (najwięcej minut w zespole – 1530; najdłuższa seria bez straty bramki – 312 minut).

W obecnym sezonie PKO Ekstraklasy wystąpiło 23 piłkarzy "Wojskowych" (zawodnicy z golem – 12; gracze z asystą – 8). Najwięcej bramek (po 5) zdobyli Josue i Filip Mladenović.

• Legia w 15 ostatnich meczach u siebie: 12 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka
  • Josue i Mladenović strzelili łącznie 9 goli po uderzeniach lewą nogą (5+4)

PODSUMOWANIE JESIENI 2022/2023 – RAPORT BIEGOWY

Piłkarze Legii przebiegli łącznie 1 917,02 km (7. wynik w lidze), a ich średnia, jako zespołu, wynosi 112,77 km (8. rezultat). Spoglądając indywidualnie, to największy dystans w stołecznej drużynie – zarówno ogólnie, jak i w poszczególnym spotkaniu – pokonał Bartosz Slisz, który w całej rundzie przebiegł 162,22 km, a w meczu 10. kolejki (3:2 z Miedzią Legnica) dokładnie 12,32 km. Najszybszym zawodnikiem "Wojskowych", jeśli chodzi o sprint, został Mladenović (34,48 km/h; 15. kolejka, 5:2 z Jagiellonią w Białymstoku).