Legia Warszawa - GKS Bełchatów 2:2 (1:0)

15.05.2010 17:00

(akt. 16.12.2018 03:43)

W sobotę, meczem 30. kolejki Ekstraklasy, Legia Warszawa zakończyła sezon 2009/2010 piłkarskiej Ekstraklasy. Warszawianie zremisowali 2:2 przy Łazienkowskiej z GKS-em Bełchatów. Oba gole dla Legii zdobył <strong>Maciej Iwański</strong>, a dla gości trafiali <strong>Zbigniew Zakrzewski</strong> i <strong>Bartłomiej Bartosiak</strong>. Pomimo porażki Ruchu Chorzów w Kielcach, "Wojskowi" nie wykorzystali znakomitej sytuacji do zakwalifikowania się rzutem na taśmę do Ligi Europejskiej i zakończyli sezon na czwartym miejscu. Klęska tradycyjnie aspirującej do mistrzostwa Legii stała się faktem.

Zapis relacji "na żywo"

Iwański (20. i 84. min.) - Zakrzewski (55. min.), Bartosiak (82. min.)

Żółta kartka: Pietrasiak (GKS)

Legia: Mucha - Rzeźniczak, Szala, Wawrzyniak, Komorowski - Radović, Borysiuk (75' Górski), Iwański, Rybus (46' Jarzębowski) - Grzelak (61' Szałachowski), Mięciel

GKS: Sapela - Janus, Pietrasiak, Lacić, Popek - Poźniak (62' Bocian), Rachwał, Cetnarski, Gol (70' Bartosiak), Zakrzewski (74' Kuświk) - Nowak

Legia nie zagra w pucharach: Spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie. Legia zaczęła lepiej od rywala i już w 17. minucie objęła prowadzenie. Pięknym trafieniem pod poprzeczkę bramki gości popisał się Maciej Iwański. Asystę w tej sytuacji zaliczył Marcin Mięciel. Bełchatowianie grali jednak ambitnie i zdołali wyrównać za sprawą Zbigniewa Zakrzewskiego, który zanotował gola na początku drugiej połowy.

Końcówka meczu w Warszawie była niezwykle emocjonująca. Legia, aby zapewnić sobie miejsce gwarantujące grę w Lidze Europy musiała wygrać z GKS-em i przyglądać się temu, co zrobi w równoległym spotkaniu Ruch Chorzów. Tymczasem to piłkarze z Bełchatowa wyszli na prowadzenie w 80 minucie starcia, konsternacja w obozie gospodarzy trwała jednak dokładnie trzy minuty. Na siedem minut przed zakończeniem meczu do wyrównania doprowadził Maciej Iwański ale tego wieczoru Legii nie było stać na więcej. Remis 2:2 oznacza, iż Legia Warszawa w przyszłym sezonie nie wystąpi w europejskich pucharach.