Legia Warszawa - Górnik Łęczna 2:3 (1:0)

03.02.2009 16:00

(akt. 18.12.2018 07:12)

Po dwutygodniowym obozie przygotowawczym w hiszpańskim Mijas, zawodnicy Legii rozegrali pierwszy sparing na polskich boiskach. Przeciwnikiem „Wojskowych” był pierwszoligowy Górnik Łęczna. Legia niespodziewanie przegrała to spotkanie 2:3. Gole dla warszawskiej jedenastki zdobyli <b>Adrian Paluchowski</b> i <b>Piotr Rocki</b>, a dla gości <b>Rafał Niżnik</b>, <b>Jakub Grzegorzewski</b> i <b>Prejuce Nakouluma</b>. Kolejny mecz w piątek o godzinie 16 z Olimpią Elbląg. <br>- <a href=http://relacja.legia.net class=link target=blank>Zapis relacji "na żywo"</a><br>- <a href=fotoreportaz.php?id=717 class=link>Pierwszy fotoreportaż z meczu</a><br>- <a href=fotoreportaz.php?id=718 class=link>Drugi fotoreportaż z meczu</a>
Jan Urban wystawił mocno rezerwowy skład. Niespodzianką na lewej obronie był Maciej Tomczyk występujący w zespole Młodej Ekstraklasy. Mimo to w pierwszej połowie Legia wyraźnie przeważała. Piłkarze z Łęcznej kontratakowali sporadycznie, jednak albo fatalnie pudłowali, albo strzelali wprost w Konstantina Machnowskiego. Legia objęła prowadzenie w 13. minucie, gdy aktywny przez cały mecz Adrian Paluchowski wykorzystał błąd obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył pierwszego gola. Młody napastnik miał jeszcze trzy dobre okazje do zdobycia bramki, ale albo brakowało centymetrów, albo strzelał prosto w bramkarza. Tuż po przerwie Górnik wyrównał, ale dwie minuty później znów prowadziła Legia. Piotr Rocki zabrał piłkę obrońcy i strzelił obok bramkarza. Gdy wydawało się, że gospodarze dowiozą korzystny wynik do końca, najpierw, na trzy minuty przed końcem spotkania, Tomczyk faulował w polu karnym Nakoulmę i rzut karny na gola zamienił Grzegorzewski, a w ostatniej minucie gapiostwo obrońców Legii wykorzystał sam Nakoulma, który nie dał szans Machnowskiemu. Legia Warszawa - Górnik Łęczna 2:3 (1:0) Paluchowski (13. min.), Rocki (52. min.) - Niżnik (49. min.), Grzegorzewski (87. min. - k.), Nakouluma (90. min.) Legia: Machnowskyj - Descarga (69' Tito), Szala, Kumbev, Tomczyk - Rocki, Mwanjali, Jarzębowski, Ekwueme (81' Majkowski), Smoliński - Paluchowski (85' Matawu) Górnik: Żukowski (46' Giertl) - Głowacki, Nikitovic (46' Kulpaka), Karwan (46' Stachyra), Tomczyk - Bartoszewicz, Szymanek (46' Mazurkiewicz), Niżnik, Nazaruk (46' Bugała) - Nakouluma, Grzegorzewski