Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (1:1)

Źródło:

18.05.2005 17:08

(akt. 28.12.2018 19:36)

Ostatnia minuta spotkania zdecydowała o tym, że to Legia Warszawa zmierzy się z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski w batalii o finał Pucharu Polski. Po niezwykle dramatycznym spotkaniu, o którego losach decydowały zarówno wydarzenia na boisku jak i na trybunach, podpopieczni <b>Jacka Zielińskiego</b> zapewnili sobie awans zdobywając o jedną bramkę więcej niż ich przeciwnicy z Poznania. Gola na wagę awansu zdobył...obrońca Lecha, <b>Mariusz Mowlik</b>.<br><br><a href=mecz.php?id=212 class=link>Pełna relacja z meczu</a><br> <a href=http://relacja.legia.net class=link target=blank>Relacja "minuta po minucie"</a>.
Po pierwszej połowie rewanżowego spotkania ćwierćfinału Pucharu Polski, Legia Warszawa remisowała z poznańskim Lechem 1:1. W 17. minucie legioniści objęli prowadzenie. Po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego, gola zdobył Aleksandar Vuković. Kilkanaście minut później po błędzie defensywy Legii, pada gol dla gości z Poznania. Jego strzelcem był Zbigniew Zakrzewski. Bramkowy remis premiował do półfinału zespół Lecha. Podczas trwania pierwszej części spotkania, Stefan Dziewulski, odpowiedzialny za zabezpieczenie stadionu Legii, wydał zarządzenie nakazujące zdjęcie flag z płotu przed Żyletą. Spotkało się to z ogromnym protestem obecnych na meczu kibiców. Z pwodu rzucanych na płytę boiska rac, spotkanie było dwukrotnie przerwane przez arbitra. Dopiero po interwncji kapitana Legii, Artura Boruca, kibice rozpoczęli normalny doping i wspierali zespół w końcowych momentach tego spotkania. Obraz wydarzeń boiskowych nie dawał większych nadzieji na "happy end" dla legionistów, ale w ostatniej minucie spotkania, po kolejnym stałym fragmencie gry podopieczni Jacka Zielińskiego zdobyli bramkę. Bramkę na wagę awansu do półfinału, bramkę która ratuje honor zawodników z Łazienkowskiej. Jej autorem był Mariusz Mowlik, który wpakował piłkę do własnej bramki po uderzeniu z rzutu wolnego Tomasza Kiełbowicza. Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (1:1) 1:0 Aleksandar Vuković 17' 1:1 Zbigniew Zakrzewski 31' 2:1 Mariusz Mowlik 90' - samobójcza Legia Warszawa: Boruc - Szala, Rzeźniczak (86' Zjawiński), Djokovic, Kiełbowicz, Sokołowski II, Magiera, Vukovic, Kaczorowski (55' Sokołowski I), Smoliński (55' Włodarczyk), Saganowski Lech Poznań: Piątek - Jakubowski, Mowlik, Wójcik, Lasocki, Wachowicz (78' Sasin), Bugała (60' Gajtkowski), Świerczewski, Scherfchen, Zakrzewski (81' Telichowski), Reiss Pierwsze spotkanie: 0:0 Awans: Legia Warszawa