Legia Warszawa - Metalurg Zaporoże 0:1

26.01.2010 13:14

(akt. 16.12.2018 14:52)

O godz. 16.30 rozpoczął się mecz sparingowy Legii z Metalurgiem Zaporoże. Drużyna z Ukrainy przebywa na zgrupowaniu w oddalonej od Mijas o 20 kilometrów Marbelli. W zeszłym roku legioniści również rozegrali mecz kontrolny z Metalurgiem. Zakończył się on wynikiem 1:1, a gola zdobył <strong>Takesure Chinyama</strong>. Tym razem "Wojskowi" musieli uznać wyższość drużyny przeciwnej. Od 50. minuty Legia przegrywała z Metalurgiem po bramce <strong>Wołodymyra Poliewoja</strong> 0:1. Tym samym podopieczni <strong>Jana Urbana</strong> przegrali swój drugi mecz kontrolny nie strzelając przy tym choćby jednego gola.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Strzałów na bramkę z obu stron było jak na lekarstwo. O ile w pierwszej części spotkania gra była wyrównana, to w drugiej odsłonie przewagą uzyskali gracze Metalurga. Jej efektem była bramka Poliewoja w 50. minucie spotkania, który strzałem z ośmiu metrów nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję Machnowskiemu.

Legia: Adis Nurković (46' Kostiantyn Machnowskyj), Jakub Rzeźniczak (46' Wojciech Szala), Djordje Tutorić (76' Dickson Choto), Pance Kumbev (46' Jakub Wawrzyniak), Marcin Komorowski (46' Tomasz Kiełbowicz), Jakub Kosecki (46' Miroslav Radović), Tomasz Jarzębowski (46' Ariel Borysiuk), Marcin Smoliński (46' Piotr Giza, 69' Tomasz Jarzębowski), Ghandy Kassenu (74' Marcin Smoliński), Dong Fangzhuo (46' Takesure Chinyama), Bartłomiej Grzelak

Metalurg: Maksym Kowal, Serhij Krywcow, Adolf Tejku Kamgang, Dmytro Newmywaka (24' Ołeksandr Zgura; 80' Serhij Sydorczuk), Wołodymyr Poliowyj - Artur Kaskow (79' Vasile Caraus), Jan Tigoriew (90, Darius Miceika), Taras Stepanenko (85' Andrij Nesterow), Igor Ţigirlas, Jewhen Opanasenko - Michael Chidi Aloisi (71' Jewhen Pisockyj)