News: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

28.09.2013 17:25

(akt. 09.12.2018 07:04)

Maraton meczowy Legii Warszawa trwa. W sobotni wieczór, przy ulicy Łazienkowskiej, mistrzowie Polski podejmowali wrocławski Śląsk. Drużyna Stanislava Levego spisuje się w tym sezonie ligowym przeciętnie, zajmując dopiero 9. miejsce w tabeli, z 10 punktami straty do liderującej Legii. Od 5. minuty warszawianie przegrywali po golu Marco Paixao, ale kwadrans później do wyrównania doprowadził Tomasz Jodłowiec, a w drugiej połowie na prowadzenie Legię wyprowadził Jakub Rzeźniczak. Więcej goli nie padło i Legia wygrała kolejne spotkanie.

- Zapis relacji tekstowej "na żywo"
- Pomeczowy komentarz trenera Urbana
- Pomeczowy komentarz trenera Levego
-Fotoreportaż Jakuba Grzeszkowskiego
-Fotoreportaż Jana Szurka

Po przywiezieniu kompletu punktów z trudnego terenu w Białymstoku przed Legią stanęło nie mniej trudne zadanie. Do Warszawy na mecz  ligowej kolejki przyjechał wrocławski Śląsk. Goście przyjechali po dotkliwej porażce 0:3 z Cracovią, ale cały mecz grali w 10 dzięki Rafałowi Gikiewiczowi. Dlatego mimo tak niekorzystnego wyniku przy Łazienkowskiej nikt nie lekceważył rywala. Tym bardziej, że do składu nie powrócili ani Jakub Wawrzyniak, ani Wladimer Dwaliszwili, a do tego wypadł z niego Marek Saganowski. Szczególny mecz miał to być dla Tomasza Jodłowca, który w przeszłości był graczem Śląska.

Od pierwszej minuty obie drużyny wydawały się grać swoje. Ku zaskoczeniu wszystkich pierwszy do bramki trafił Śląsk. Łukasz Broź przegrał pojedynek z Marko Paixao i wrocławianin trafił do siatki przepuszczając piłkę między nogami rozpaczliwie interweniującego Wojciecha Skaby. Legia ruszyła zatem do odrabiania straty. I chociaż raz po strzale Sebina Plaku było groźnie, ale dzięki Skabie zagrożenie minęło, to kwadrans później był już remis. Po stałym fragmencie gry i dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego Jodłowiec pewnie skierował piłkę do bramki.

Po wyrównaniu nieco spadło tempo akcji obu drużyn. Na boisku dominowała Legia i prowadziła grę co jakiś czas stwarzając sobie niezła sytuację. W końcówce piękną akcję indywidualną zakończoną minimalnie niecelnym strzałem przeprowadził Miroslav Radović, ale na więcej Legii póki co stać już nie było. Stąd do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Drugą połowę z ławki rezerwowych oglądał już słabo tego dnia spisujący się Henrik Ojamaa, a zastąpił go Michał Kucharczyk. Obraz gry jednak specjalnie się nie zmienił, poza tym, że akcje także prawą stroną nabrały rozmachu, a dobre okazje marnowali Patryk Mikita, Radović, Jodłowiec, czy Kucharczyk. Ale goście potrafili się odgryźć, na szczęście Jodłowiec przeważnie radził sobie z Paixao. Ogólnie Śląsk po 60 minucie zrobił się o wiele groźniejszy i gorąco było pod obiema bramkami.

Na ostatnie dwadzieścia minut na boisku pojawił się po raz pierwszy w lidze Rafael Augusto zmieniając nieskutecznego Mikitę. A pięć minut później po asyście Brzyskiego bramkę dającą prowadzenie Legii zdobył Jakub Rzeźniczak. Dopiero na ostatnie dziesięć minut zmian dokonał trener Levy.  Za Sylwestra Patejuka wszedł Tomasz Hołota, a za Plaku wszedł eks-legionista Krzysztof Ostrowski. Trzeciej zmiany nie dokonał trener Urban, natomiast w Śląsku za Dalibora Stefanovicia wszedł na końcówkę Mateusz Cetnarski. Ale wynik już się nie zmienił. Legia zasłużenie pokonała Śląsk 2:1 i teraz może się już skupić na meczu Ligi Europy z Apollonem Limassol.

autor: Jerzy Zalewski

Jodłowiec (20. min.), Rzeźniczak (77. min.)  - Paixao (5. min.)

Żółte kartki: Vrdoljak i Żyro (Legia) oraz Kokoszka i Patejuk (Śląsk)