Legia Warszawa - Slovan Bratislava 3:0

Źródło:

02.07.2005 19:43

(akt. 28.12.2018 09:10)

W pierwszym meczu na zgrupowaniu w Austrii Legia pokonała 3:0 trzeci zespół drugiej ligi słowackiej - Slovan Bratislava po golach <b>Piotra Włodarczyka</b>, <b>Tomasza Kiełbowicza</b> oraz <b>Łukasza Surmy</b>. Na wyróżnienie zasłużył nowy nabytek Legii <b>Marcin Klatt</b>, który wypracował dwie bramki dla legionistów. <a href=http://relacja.legia.net class=link target=blank>Relacja "minuta po minucie"</a>.
W wyjściowej jedenastce pojawiło się, aż trzech nowych zawodników – Daniel Lopez Cruz oraz testowani Maciej Truszczyński i Dalibor Mitrović. Jednak pierwsza bezbramkowa połowa nie stała na wysokim poziomie. Bardzo słabo na skrzydle spisał się młody Truszczyński. W przerwie trener Legii dokonał ośmiu zmian. Na boisku pojawili się między innymi nowi zawodnicy Legii: Szałachowski i Klatt oraz testowany Ghanem. Druga połowa zaczęła się od szybko zdobytej bramki dla Legii. Strzelcem gola w 46 minucie został Piotr Włodarczyk po podaniu Łukasza Surmy. Na 2:0 w 63 minucie podwyższył Tomasz Kiełbowicz, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Klattcie. Cztery minut później z dobrej strony pokazał się Klatt. Nowy nabytek Legii wpadł w pole karne minął zwodem słowackich obrońców i wycofał piłkę do Surmy, który miękkim lobem przerzucił piłkę nad bramkarzem, zdobywając tym samym trzeciego gola dla Legii.
Wkrótce zaprezentujemy zdjęcia z tego spotkania. Relacja "minuta po minucie". Legia Warszawa 3:0 Slovan Bratislava 46' Włodarczyk 63' Kiełbowicz (k) 67' Surma Skład Legii: Artur Boruc - Maciej Truszczyński (46`Ghanen), Daniel Lopez Cruz (46`Kiełbowicz), Dickson Choto (46`Rosłoń), Jakub Rzeźniczak (46`Gmitrzuk) - Jacek Magiera, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković (46`Smoliński), Bartosz Karwan (46`Szałachowski), Marek Saganowski (46`Klatt) - Dalibor Mitrović (46`Włodarczyk). Skład Slovana: Kiss - ©evela, Mikulec, Polgár, Oprąal (41.Janek) - Chlebek, Obąitník, Ducký, Mojský - Poliaček, Sloboda Slovan Bratislava, obecny sezon ukończył na 3 miejscu drugiej ligi słowackiej. Ten niezwykle zasłużony klub po wielu latach sukcesów pożegnał się po sezonie 2003/2004 z pierwszą ligą. Obecnie wyróżniającymi się graczami są występujący w U-21 napastnik Tomas Sloboda, obrońcy Tomas Brezinsky, Ivan Janek i Ivan Pecha (wszyscy trzej U-20). W ostatnim meczu (29.06) Slovan pokonał Anorthosis Famagustę 1:0. Slovan Bratislava, jeden z największych klubów słowackich został założony w 1919 roku. Od tamtej pory osiem razy zdobywał mistrzostwo Czechosłowacji (po raz ostatni w 1992 roku) i także osiem mistrzostwo Słowacji, w tym trzy lata pod rząd (1994, 1995 i 1996), a po raz ostatni w 1999 roku. Do tych osiągnięć należy dołożyć piętnaście krajowych pucharów. Jednym z najsłynniejszych szkoleniowców słowackiego zespołu był Leopold Stastny (późniejszy trener reprezentacji Austrii, słynnego „wunderteamu”). Pod jego wodzą Slovan najpierw trzy razy pod rząd zdobywał mistrzostwo Czechosłowacji, w latach 1949, 1950, 1951, by kolejny tytuł zgarnąć w roku 1955. Jednak największym osiągnięciem Slovana był Puchar Zdobywców Pucharów w 1969 roku, gdy słowacka drużyna w finale pokonała Barcelonę 3:2. W drużynie Slovana występowało wielu uznanych piłkarzy, w tym wielki futbolowy talent Ladislav Kubala, który zasilał w swej karierze aż trzy reprezentacje – Węgier, Czechosłowacji i Hiszpanii. Inne nazwiska to Duąan Tittel, Peter Dubovský (zginął tragicznie w 2000 roku), Szilárd Németh, Igor Demo, Róbert Tomaschek, Igor Balią czy Stanislav Varga. Legia grała ze Slovanem Bratislava w 1956 roku w Pucharze Mistrzów przegrywając aż 4:0.